РПР закликає депутатів не допустити імітації реформи фармринку
Група Реанімаційного Пакету Реформ "Медична реформа" закликає народних депутатів не допустити імітації реформи фармацевтичного ринку.
Про це йдеться у прес-релізі Реанімаційного Пакету Реформ.
"Через складну бюрократичну систему доступу закордонних фармацевтичних виробників на український ринок ліків, він вкрай зарегульований та монополізований. Це, зокрема, знижує доступ українців до медичних препаратів", - йдеться у заяві.
Як наголошується, аби розширити ринок та збільшити конкуренцію, що в підсумку призведе до зменшення цін, експертами було напрацьоване та запропоноване запровадження спрощеної процедури реєстрації лікарських засобів.
Зокрема, мова йде про спрощення та скорочення реєстрації препаратів, зареєстрованих в країнах "великої сімки". Ця процедура була прописана у відповідному урядовому законопроекті № 4484, який підтримали експерти та громадськість.
"Оскільки ця система швидко та легко розширювала ринок препаратів, а також стимулювалапояву конкурентів, вона викликала спротив монополістів", - заявили у РПР.
Згідно з повідомленням, в період травневих свят під егідою "покращення" законопроекту № 4484 було внесено поправку, яка повністю нівелює всі прогресивні зміни.
Зокрема, запропоновано дозволити спрощену процедур тільки лікам, "що містить діючу речовину, відсутню у Державному реєстрі лікарських засобів України".
"За такої правки законодавче регулювання погіршуватиме ситуацію для тих ліків, які вже закуповуються за спрощеною процедурою", - йдеться у прес-релізі.
"У зв’язку з такими цинічним діями монополістів, спрямованими проти розширення ринку, збільшення конкуренції та доступу громадян до ліків, закликаємо депутатів невідкладно прийняти законопроект № 4484, виключивши з тексту документу відповідне формулювання: "що містить діючу речовину, відсутню у Державному реєстрі лікарських засобів України", - наголошується у заяві.
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що українськічиновники штучно створили завищенні ціни на ліки в Україні.
Економічна правда