Українська правда

У Криму відкриють "гарячу лінію" про виплату українських кредитів Росії

24 січня 2016, 16:59

З 25 січня в кримському "парламенті" почне роботу "гаряча лінія" з питань стягнення кредитної заборгованості з кримчан в українських банках.

Про це повідомляє місцеве видання 3652.ru з посиланням на "Держраду Республіки Крим".

Дзвінки прийматимуться співробітниками апарату з 9:00 до 13:00 і з 14:00 до 18:00 за номером: (3652) 600-311.

В інші години громадяни можуть залишити повідомлення на автовідповідачі, вказавши свої ім'я, прізвище, по батькові, місце проживання, контактний телефон та суть питання.

Як зазначили чиновники окупаційної влади Криму, "гарячу лінію" запускають "з метою визначення проблемних питань, пов'язаних із застосуванням Федерального закону від 30 грудня 2015 № 422-ФЗ "Про особливості погашення та позасудове врегулювання заборгованості позичальників, що проживають на території Криму або на території міста федерального значення Севастополя".

Разом з тим російські сенатори від Криму планують провести парламентські слухання щодо виплати кредитів українських банків.

"Сенатори хочуть донести до федерального Центру думку жителів півострова з приводу умов повернення заборгованостей перед українськими банками. З цією метою в регіоні будуть проведені парламентські слухання за участю місцевих депутатів, громадськості, а також представників федеральних відомств",  - йдеться у повідомленні.

Як повідомив кримський "сенатор" Сергій Цеков, на слухання будуть запрошені представники Банку Росії, Фонду захисту вкладників (ФЗВ) та Агентства зі страхування внесків (АСВ).

Як відомо, у грудні 2015 року Держдума РФ схвалила законопроект про погашення і позасудове врегулювання заборгованостей мешканців Криму і Севастополя.

Чинність закону поширюється на борги позичальників перед українськими банками, що припинили роботу в Криму після його анексії Росією.

Згідно з документом, вимагати борги від позичальників у Криму зможуть лише російські кредитні організації і юрособи, які надали докази придбання прав вимагання за відповідними кредитними договорами чи права вимагати погашення заборгованості, що виникла з таких договорів.

Колектори зобов'язані розкрити інформацію про контролюючих осіб і ділову репутацію своїх керівників і їхніх заступників.

Розмір заборгованості позичальників визначається станом на 18 березня 2014 року за винятком коштів, сплачених після цієї дати.

Позичальник має право звернутися до фонду з письмовим проханням про надання розстрочки погашення заборгованості чи її реструктуризації. Розстрочка може бути надана на термін не більше 24 місяців.

Українська правда

Крим