За кожні 10% піратської продукції бюджет втрачає 100 мільйонів - МЕРТ
У разі зменшення використання піратського інформаційного контенту хоча б на 10%, надходження в державний бюджет можуть зрости в середньому на 100 млн доларів.
Про це заявила директор Департаменту розвитку інновацій і інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олена Мініч, передає прес-служба МЕРТ.
"Інтегруючись поволі до глобальної економіки, Україна може багато втратити без удосконалення права власності та без боротьби з піратством. На сьогодні українські спеціалісти з інформаційних технологій масово покидають країну, а інвестори обходять нас стороною", - заявила вона.
У зв’язку з цим, за словами Мініч, Україні необхідно чимшвидше ухвалити законопроект з протидії піратству, який передбачатиме жорстку відповідальність за розповсюдження та використання піратського контенту.
"Наприклад, парламент Японії нещодавно ухвалив закон, згідно з яким скачування піратської музики чи фільмів є кримінальним злочином та карається позбавленням волі строком до 2 років або штрафом у розмірі до 2 млн єн, тобто 25 тисяч доларів", - сказала вона.
При цьому Мініч зазначила, що Мінеконорозвиту спільно з експертами, підприємцями, авторами та правовласниками інтелектуального продукту розробили законопроект з протидії піратству.
"В першу чергу законопроект спрямований на створення сприятливих умов для легальної дистрибуції медіа та інформаційного контенту, а також надає всі необхідні інструменти для захисту прав авторів та правовласників продукту у відповідності до Європейських норм і стандартів", - повідомила вона.
Зокрема, за її словами, він запроваджує можливість уникати розповсюдження піратського контенту ще до проведення судового засідання.