Українська правда

Економіку Росії чекає масштабна рецесія - Bloomberg

23 липня 2015, 09:20

Економіку Росії, яка побудована на експорті сировини, при ціні нафти 50 доларівза барель чекає найглибша рецесія за останні двадцять років.

Про це пише ZN.UA з посиланням на Bloomberg.

Падіння ціни на нафту перевірить оптимізм президента Росії Володимира Путіна, який заявив, що найгірший етап економічної кризи вже пройдено.

Для збалансування бюджету РФ необхідна ціна нафти 80 доларів за барель, але за прогнозами центрального банку ціна за барель "чорного золота" буде становити 60 доларів.

"Росія зіткнеться з рецесією або стагнацією в наступному році при ціні нафти 50 доларів за барель. Це зробить необхідним скоротити витрати, зокрема, військові, та використовувати залишки резервного фонду", - сказав співробітник ING російський економіст Дмитро Польовий.

"Ми очікуємо скромне зростання економіки на 0,5% в 2016 році, але економіка може залишатися в рецесії при ціні нафти нижче $ 60 за барель", - сказала головний економіст російського філії Royal Bank of Scotland Group Plc Тетяна Орлова.

20 липня Standard&poor's (S&P) передрік Росії дефолт через два-три роки через регіональних боргів.

Одним з таких найбільш "проблемних" регіонів у звіті називається Чукотка, де рівень заборгованості - 144 % у порівнянні з прибутковістю. У червні Новгородська область перша з регіонів Росії допустила дефолт.

Раніше агентство S&P повідомило, що в першому кварталі поточного року як мінімум один суб'єкт РФ, не має рейтингів агентства, допустив прострочення виплати по банківському кредиту з-за обмеженого доступу до засобів рефінансування.

Агентство S&P відзначає, що зрослі під тиском указів президента Росії негнучкі видатки майже не залишають регіонах РФ іншого вибору, крім як нарощувати дефіцит і борг, потрапляючи в нестабільну ситуацію фінансування поточних витрат за рахунок позикових коштів.

Раніше повідомлялося, що експерти не вірять ні в квартальне зростання російського ВВП в 2015 році, ні в повернення економіки до швидкого підйому в 2016-му, прогнозуючи, що її спад перейде в затяжну стагнацію.

РФ нафта