Українська правда

Шифрувальну машину Enigma продали на аукціоні за 232 тисяч доларів

16 липня 2015, 18:10

На аукціоні Sotheby's в Лондоні з молотка пішла портативна шифрувальну машину Enigma 1943 року.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ" з посиланням на NBC News.

Спочатку за лот планувалося виручити від 50 до 70 тисяч фунтів стерлінгів (близько 95 тис. доларів), проте фінальна вартість перевершила найсміливіші очікування.

Новий володар, який побажав зберегти анонімність, оцінив Enigma в 149 тисяч фунтів (приблизно 232 тис. доларів). Організатор пов'язує підвищений інтерес з відмінним станом зразка.

Портативна шифрувальна машина Enigma, запатентована в 1919 році, використовувалася спочатку в комерційних і військових цілях в багатьох країнах світу, але особливо широке поширення пристрій, який дозволяв відправляти засекречені повідомлення, отримав в нацистській Німеччині під час Другої світової війни.

Алгоритм шифрування Enigma вперше був розкритий в 1938 році, після чого німецькі інженери ускладнили конструкцію.

Над дешифруванням Enigma працювали багато математики світу. Перше пристрій, що дозволяє читати код, перед Другою світовою зібрали поляки.

Пізніше для дешифрування були розроблені електронно-механічні машини Bombe, у створенні яких брав активну участь англійський математик Алан Тьюринг. Вчений пізніше застосував свої напрацювання при складанні "Колоса" - однієї з перших електронно-обчислювальних машин у світі.

В цілому було випущено близько 100 тисяч машин Enigma. Однак більшість з них було знищено в 1940-1945 роках, оскільки операторам було наказано виводити їх з ладу, щоб пристрій не дістався військам супротивника.

аукціон