Західні банки відмовляють у проведенні валютних платежів кримчанам
Західні банки відмовляють у проведенні валютних платежів громадянам, зареєстрованим в Криму.
Про це розповів "Ведомостям" представник однієї з платіжних систем.
"Якщо банк бачить в системі SWIFT, що людина, що відправила платіж, зареєстрована у Криму, він його не проводить", - нарікає він.
Причому не важливо, через кримський банк відправлений платіж або ж, наприклад, через один з банків Москви. Це підтверджує співробітник іншої російської платіжної системи: "Якщо в паспорті вказано Крим, іноземні банки валютний платіж не пропустять".
Те саме, за його словами, стосується і платежів компаній, зареєстрованих у Криму, додає він.
"Така проблема є", - визнає співробітник ЦБ, додаючи, що російський регулятор має дуже обмежений вплив на банки в іншій юрисдикції.
Зокрема, Deutsche Bank при відмові в проведенні платежу посилається на внутрішню інструкцію, згідно з якою банк такі платежі проводити не повинен, розповідає один зі співрозмовників "Ведомостей".
Представник Deutsche Bank коментувати це не став, пославшись на клієнтську інформацію.
"Все залежить від багатьох деталей, наприклад від громадянства відправника платежу, підстави платежу та його виду, а також від отримувача коштів, суми переказу", - говорить директор департаменту міжнародного бізнесу та фінансових інститутів Бінбанку Юрій Амвросій.
В цілому ж іноземні банки-кореспонденти можуть як відмовити в переказуванні валюти, так і заблокувати його, якщо одержувач або відправник переказу має реєстрацію в Криму, продовжує він, зауважуючи, що "особливо це стосується переказів у доларах".
Після анексії Криму Росією на півострові припинили роботу всі українські банки, а більшість російських банків не стали працювати в Криму через побоювання санкцій.
В українських банках у кримчан залишилися вклади, які вони забрати з них так і не змогли - виплати здійснював спеціально створений для цих цілей Фонд захисту вкладників.
На півострові не працюють Visa і Mastercard - розплачуватися ними жителі Криму зможуть тільки після того, як обидві платіжні системи повністю переведуть внутріросійський трафік на Національну систему платіжних карт (НСПК).
У переказах SWIFT вказується місце реєстрації як одержувача, так і відправника. Тому не рекомендується відправляти валютні перекази, де хоча б одна зі сторін має зв'язок з Кримом, радить Амвросій.
Решта паспортних даних, за його словами, не є обов'язковим реквізитом для переказу SWIFT, зазвичай вказують найменування, місцезнаходження, розрахунковий рахунок.
Все перераховане працює за умови, що всі учасники процесу перебувають поза санкційних списків, каже Амвросій.