Українці їстимуть імпортну вівсянку у разі зміни оподаткування АПК - експерти
Без повернення ПДВ виробництво вівса стане збитковим, і аграрії будуть вимушені від нього відмовитись.
Про це йдеться у розрахунках експертів асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
Як зазначається, за офіційними даними, рентабельність виробництва вівса в Україні у 2009-13 роках в середньому становила -0,1%.
За розрахунками експертів асоціації, акумульоване сільгосппідприємствами протягом цього періоду ПДВ додатково забезпечувало 7% до рентабельності виробництва вівса.
"Для України припинення виробництва цієї культури означатиме щорічну втрату експортної виручки у розмірі 1,5 млн доларів, зменшення валової продукції сільського господарства на 150 млн гривень та зростання імпортозалежності", - йдеться у повідомленні.
Крім того, це завдасть удару по переробній галузі, підприємства якої, в умовах відсутності вітчизняної сировини та високої вартості імпортної, не зможуть в повній мірі завантажити свої виробничі потужності або взагалі припинять діяльність.
Це, в свою чергу, призведе до дефіциту продуктів переробки вівса та стрімкого зростання цін для споживачів, зазначають експерти.
"Акумуляція ПДВ сільгоспвиробниками поки що є єдиною підтримкою агросектору з боку держави і дозволяє аграріям вирощувати не тільки ряд основних зернових, а й менш рентабельні, але традиційні для нашої країни культури, такі як овес", - зазначив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Тарас Висоцький.
За його словами, необдумані зміни до системи оподаткування сільськогосподарської галузі призведуть до того, що навіть вівсянка в Україні стане імпортною, а задекларовані програми щодо стимулювання експорту та імпортозаміщенню так і залишаться тільки на папері.
Економічна правда