Урожай овочів в Україні цього року може стати найменшим за останні 5-7 років
Комерційні виробники овочів в Україні у 2015 році можуть зібрати найменший урожай за останні 5-7 років через скорочення виробничих площ, спричинене зростанням витрат на посівну кампанію і догляд за плантаціями.
Відповідний прогноз зробили аналітики інформаційно-аналітичного проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" у своєму щорічному дослідженні плодоовочевого ринку України, повідомляє УНІАН.
"У 2015 році комерційні виробники овочів в Україні зберуть один із найгірших урожаїв за останні 5-7 років", - зазначають фахівці "АПК-Інформ".
Головною причиною зниження виробництва в комерційному секторі, на думку експертів проекту, стане скорочення виробничих площ, що, у свою чергу, пов'язано з багаторазовим подорожчанням ресурсів для проведення посівної кампанії та подальшого догляду за плантаціями.
При цьому аналітики наголошують, що кредитні ресурси для більшості господарств стали недоступними, а за власні кошти в повному обсязі провести посівну кампанію фермери-овочівники часто не в змозі.
Крім цього, за інформацією "АПК-Інформ", виробники не ризикують садити овочі в обсязі минулого року, оскільки їх сильно бентежать перспективи збуту врожаю.
"Через ембарго на поставки до Росії і перспективи падіння внутрішнього споживання українські консервні заводи змушені у 2015 році знижувати обсяг переробки. Це досить болісно позначиться на виробниках сезонних овочів, які тривалий час працювали за контрактами з переробниками. Російське ембарго також призвело до скорочення виробничих площ в українських теплицях, які раніше значну частину врожаю експортували", - пояснюють аналітики.
На їхню думку, крім скорочення виробничих площ, ще однією причиною зниження врожаю овочів стане вимушена економія виробників на ресурсах.
Як стверджують в "АПК-Інформ", фермери вже зараз масово переходять від дорогих гібридів до дешевих сортів, а абсолютна більшість виробників планують економити на профілактичних обробках плантацій.
Разом з тим, аналітики прогнозують розширення плантацій під картоплею і деякими овочами в господарствах населення.