S&P: Банківський сектор Росії самий вразливий в країнах, що розвиваються
Банківський сектор Росії є найбільш вразливим з семи найбільших банківських систем країн, що розвиваються.
Про це йдеться в звіті S&P, який є в розпорядженні "Ленти.ру".
У звіті сказано, що російські банки зараз знаходяться в складній ситуації.
По-перше, тиск чинять слабкі показники економічного зростання. У 2014 році ВВП РФ зросте на 0,3%, в 2015-му - на 1,1%.
В таких умовах можливості кредитних організацій будуть обмежені, особливо з урахуванням тривалого зростання їхніх боргів.
По-друге, банки знаходяться під впливом санкцій ЄС і США.
"Західні санкції прямо торкаються більше 50% активів російського банківського сектора внаслідок обмеження доступу банків до європейського й американського ринків капіталу", - підкреслив кредитний аналітик S&P Мохамед Дамак.
За його словами, ситуація в Україні поставила під загрозу середньострокові перспективи зростання РФ через зниження довіри до російської економіки.
При цьому в S&P визнають, що обмеження імпорту допомогло зміцнити зовнішню позицію Росії, а ослаблення рубля принесло до федерального бюджету додаткові доходи.
В звіті також наводиться оцінка банківських систем інших ринків.
S&P відзначає, що банківський сектор Бразилії, ПАР та Туреччини поступово стабілізується. Банки КНР та Індії, в свою чергу, успішно використовують держпідтримку.
Кредитні організації Мексики розвиваються рівномірно в умовах економічних реформ.
Нагадаємо, під санкціями Сполучених Штатів і Євросоюзу знаходяться ВТБ, Сбербанк, Газпромбанк, Россельхозбанк, Зовнішекономбанк і "Банк Москви". Кредитні організації обмежені в доступі до позикових коштів на фінансових ринках США та ЄС.