Шлапак обіцяє, що бюджет поточного року буде виконано
Дефіцит загального фонду держбюджету у січні-квітні поточного року становив 7,8 млрд гривень, і бюджет поточного року буде виконано.
Про це сказав міністр фінансів Олександр Шлапак, представляючи фінансові показники країни за січень-квітень поточного року на засіданні Кабінету міністрів.
"У січні-квітні ми виконали державний бюджет з дефіцитом по загальному фонду 7,8 млрд", - сказав він.
За словами міністра, це значно менше дозволених до кінця поточного року 68 млрд гривень і встановлених на поточний період 31 млрд гривень.
"Бюджет 2014 року Україною буде виконано", - додав Шлапак.
Як відзначив міністр, доходи держбюджет за січень-квітень становили 120,6 млрд гривень, що на 14,4 млрд гривень, або майже на 14%, більше показника за аналогічний період минулого року.
За його словами, до загального фонду держбюджету за 4 місяці надійшло 106,2 млрд гривень, що на 14,8 млрд гривень, або більш ніж на 16%, більше, ніж минулого року.
Шлапак підкреслив, що виконання держбюджету податковими і митними органами стало можливим тільки після внесення змін до держбюджету, тоді як раніше прибуткова частина поповнювалася за рахунок перерахування суми перевищення доходів над витратами від НБУ.
"21 млрд гривень Нацбанком вже перераховано до держбюджету перевищень доходів над витратами", - сказав він.
Водночас міністр відзначив, що Міндоходів і зборів не вживає достатніх заходів для боротьби з контрабандними і сірими схемами на митниці.
Щодо витрат держбюджету, то, за словами Шлапака, вони становили 127,3 млрд, зокрема витрати загального фонду 114 млрд, або 92% розпису держбюджету.
"Маємо недовиконання держбюджету по витратах. Соціальні витрати загального фонду держбюджету профінансовані у розмірі 96 млрд, або на 100%. Повністю на 100% обслуговується державний борг, хоча він для нас обійшовся за 4 місяці цього року на 12 млрд дорожче, або на 37%, ніж ми планували, через курс", - сказав він.
Міністр відзначив, що також повною мірою виконуються зобов'язання перед Пенсійним фондом, дефіцит якого профінансовано на 100% обсягом майже 28 млрд гривень, але певні складнощі з фінансування держбюджету є.
"Основні проблеми пов'язані з нестачею коштів на казначейському рахунку. 1,5 млрд грн заборгованості перед центральними органами виконавчої влади", - сказав Шлапак.
Також, за його словами, виникають складнощі з фінансуванням дефіциту "Нафтогазу" і дефіцитом Пенсійного фонду, який залишається незбалансованим, оскільки дефіцит зріс на 2 млрд гривень з початку року.
Стосовно місцевих бюджетів, Шлапак відзначив, що до загального фонду місцевих бюджетів надійшли 24 млрд гривень, і таким чином планові показники виконані на 101,2%, зокрема по Київській, Черкаській, Кіровоградській і Житомирській областях виконання на 102-103%.