"Газпром" запропонує зарубіжним клієнтам купувати газ за рублі
"Газпром" опрацьовує питання більш активного використання рубля в розрахунках з контрагентами за кордоном.
Про це повідомив "Ведомостям" представник компанії Сергій Купріянов.
Перехід з доларів на євро при експортних операціях обговорює і "Газпром нафта", розповів її гендиректор Олександр Дюков: 95 % покупців на це згодні.
Питання про перехід на рублі складне, однозначної відповіді на нього немає, іноді це невигідно самим експортерам, міркує високопоставлений чиновник уряду: стратегічно це правильне рішення, але навряд чи його можна реалізувати швидко.
"Газпром" повинен слідувати політичному курсу Кремля, на "Газпром нафта" це поширюється в меншій мірі, пояснює джерело, близьке до "Газпрому".
Представник "Газпрому" це не коментує.
Не Кремль ставить завдання переходити на розрахунки від долара в рублі або євро, стверджує прес-секретар президента Дмитро Пєсков: "Це ринок".
З ініціативою терміново перейти на розрахунки в рублях при експорті виступив голова правління ВТБ Андрій Костін: "Поставки "Газпрому", "Роснафти" і "Рособоронекспорту" - майже 230 млрд доларів на рік, або 44% від сукупного експорту товарів.
А Захід закликає ізолювати Росію, використовуючи ядерну зброю у фінансах - доларові розрахунки".
Проблема доступу імпортерів до національної валюти вирішувана, запевняє Костін - і наводить у приклад Китай.
Костін повідомив, що і голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, і президент "Роснефти" Ігор Сечин, і гендиректор "РОСТЕХ" (до нього входить "Рособоронекспорт") Сергій Чемезов сказали йому, що готові перейти на розрахунки в рублях.
Мова не йде про повну відмову від долара, заявив Костін, рубль слід впроваджувати як мінімум паралельно.