Українська правда

Боротьба за чисте повітря в ЄС загрожує збитками українським авіакомпаніям

21 жовтня 2013, 16:39

Авіаперевізники можуть зіткнутися з необхідністю знизити свої заробітки і підвищити вартість авіаквитків через жорсткість заходів щодо забезпечення екологічної безпеки в Євросоюзі.

Про це пише "КоммерсантУкраіна".

Видання пояснює, що суть пропозиції Єврокомісії полягає в тому, що у випадку, якщо Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) до кінця року не закінчить розробку стратегії щодо зниження емісії парникових газів, Європарламент поширить свою методику квотування на авіаперевізників країн, які не є членами ЄС.

Вона передбачає санкції за перевищення безкоштовної квоти - 100 євро за тонну або заборону на польоти. Звільнення від покупки квот отримають лише країни, "які не є розвиненими, і на чий флот припадає менше 1% світових викидів парникових газів".

Крім того, відповідно до пропозиції Єврокомісії авіакомпанії будуть платити тільки за ту частину маршруту, яка проходить над країнами Європи, а не за весь маршрут.

За оцінками ICAO, у разі ухвалення нових правил за 15 років їх дії авіаперевізники втратять 150 млрд доларів. Питання має вирішитися в перших числах січня наступного року, якщо тільки ICAO не запропонує свій варіант вирішення проблеми.

Видання підкреслює, що Україна не входить до числа країн, які можуть бути звільнені від квотування.

Як повідомив виконавчий віце-президент з комерції авіакомпанії Міжнародні авіалінії України Сергій Фоменко, компенсація оплати квот буде здійснюватися або за рахунок самої компанії, або за рахунок клієнтів.

Генеральний директор консалтингової компанії FAS Олександр Ланецький припускає, що основні зміни у зв'язку з введенням даних квот торкнуться саме МАУ.

На його думку, Єврокомісія вводить квоти в першу чергу для того, щоб стимулювати авіакомпанії оновлювати свій парк літаків - більш старі повітряні судна споживають паливо в більшій кількості, а отже, і кількість парникових викидів від них більше.

ЄС