Країнам, що розвиваються радять підтримувати IT-галузь
Урядам країн, що розвиваються настійно рекомендується сприяти розвитку IT-галузі в якості засобу нарощування доходів.
Так вважають експерти Конференції ООН з торгівлі і розвитку, пише CyberSecurity.
Автори доповіді вважають, що країни, що розвиваються цілком можуть краще використовувати свій потенціал в галузі програмного забезпечення.
За їх даними, витрати на комп'ютерне програмне забезпечення та послуги у 2011 році становили 1,2 трлн доларів.
Не менш чотирьох п'ятих цих коштів витрачаються в промислово розвинених країнах, а інша частка припадає, головним чином, на країни, що розвиваються Східної, Південної і Південно-Східної Азії.
Сукупні витрати у решті країн світу, що розвиваються в цьому секторі становлять лише 4% від загальносвітового показника
У Північній Америці на комп'ютерне програмне забезпечення та послуги припадає 43% всіх витрат, а в Африці та Латинській Америці - всього 11%.
У доповіді підкреслюється важливість внутрішнього ринку, оскільки він допомагає підприємствам виробляти відповідні навички та створювати новаторську продукцію.
У цьому зв'язку автори доповіді звертають увагу на позитивний досвід Китаю.
У цій країні спостерігається надзвичайно інтенсивне зростання обсягу виробництва програмного забезпечення - з 7 млрд доларів у 2000 році до 285 млрд доларів в 2011 році.
У доповіді міститься рекомендація урядам використовувати державні закупівлі, пов'язані з системами електронного державного управління, в якості стратегічного засобу стимулювання внутрішнього попиту на програмне забезпечення.