Українська правда

Третина українських IT-фахівців працює на фрілансі

23 жовтня 2012, 13:57

Більше половини українських IT-фахівців мають досвід роботи фрілансерами, а для третини подібна форма співпраці актуальна і зараз.

Про це свідчить дослідження HeadHunter.ua, передає "proIT".

Найчастіше для програмістів і розробників фріланс-робота - це проекти зі спеціальності, що забезпечує додатковий заробіток (42%), рідше - власні стартап-проекти.

В якості основної зайнятості робота над власними ідеями згадується дуже рідко (5,31%), більшість же з тих, хто просуває власні ідеї, робить це паралельно з основною роботою (14%).

Лише 18% опитаних мали досвід фріланс-роботи в якості основного джерела прибутку або головної роботи.

Основними перевагами віддаленої зайнятості називають гнучкий графік, відсутність прив'язки до конкретного місця роботи.

До головних недоліків відносять нестабільність роботи, відсутність соціальних гарантій і труднощі з оплатою.

Більшості фахівців не вдається відстежити, хто найчастіше виступає замовником у фріланс-проектах.

Тим не менш, багато IT-фахівців говорять про те, що найчастіше це українські та іноземні компанії, які не працюють у сфері IТ, а купують готовий продукт.

Працювати з фріланс-проектами найчастіше доводитися поодинці - в більшості випадків замовлення розраховане на самостійну роботу одного фахівця (65%).

Серед фахівців, що не мають досвіду фріланс-роботи, категорично не сприймають такий вид зайнятості тільки 2%, інші так чи інакше погодилися б спробувати.

Причинами для переходу на фріланс-роботу для IT-фахівців можуть стати в першу чергу фінансові мотиви, а також професійна зацікавленість в самому проекті.

ІТ-ринок