Кабмін "підправив" Податковий кодекс
Кабінет міністрів вніс у Верховну раду законопроекти з поправками до Податкового кодексу.
Про це пише газета "Комерсант-Україна"
"Цей документ, розроблений Мінфіном і ДПС, був розкритикований першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським на попередньому Кабміні. Вже в понеділок на закритому засіданні члени уряду в оперативному режимі схвалили пакет документів", - відзначає видання.
Як і передбачалося, ДПС домоглася згоди на введення трипроцентного акцизу на операції з цінними паперами та похідними.
Погодився уряд і з пропозицією збільшити питому вагу специфічної складової акцизу на сигарети за рахунок зниження адвалорної.
У підсумку мінімальна акцизне навантаження на безфільтрову продукцію зросте на 35%, з фільтром - на 18%.
Буде також ведений авансовий платіж акцизу для виробників тютюнових виробів (з розрахунку мінімального навантаження і ставки податку в момент подання декларації) і посилено відповідальність за фальсифікат або товар з підробленими марками.
В цілому думку галузі було враховано. Замість норми про 6-місячний оборот продукції з марками старого зразка запропонований 12-місячний термін.
Крім того, із законопроекту вилучено ідею створення центру експертиз підакцизних товарів при ДПС.
У податковій також мали намір зобов'язати виробників та імпортерів сплачувати додаткові суми акцизу за перевищення обсягів реалізації продукції перед черговим підвищенням акцизу на 30%.
При узгодженні документа з нього зникла вимога застосування касових апаратів платникам єдиного податку (III група). Не пощастило інтернет-магазинам - їх зобов'яжуть мати РРО.
В уряді не погодилися також з ідеєю голови ДПС Олександра Клименка посилити фіскальний тиск на операції з нерезидентами, які мають офшорний статус, чи резидентами країн, де ставка податку на прибуток мінімум на 5% нижче, ніж в Україні.
У цьому випадку у звітність українського підприємства-експортера повинен був би включатися дохід від угоди в розмірі 120% її обсягу. Це призвело б до штучного завищення прибутку.