Українська правда

У Клименка не врахували думку бізнесу в проекті фіскальної реформи

2 серпня 2012, 11:29

Двотижневі консультації Державної податкової служби з бізнесом та експертами не переконали податківців відмовитися від своїх ініціатив, запропонованих в рамках реформування фіскальної системи.

Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Державна податкова служба завершила перший етап громадського обговорення свого бачення реформи податкової системи, що почався в середині липня, і в середу розіслала експертам і асоціаціям перші узагальнення версію змін до Податкового кодексу та інші законодавчі акти.

Наданий членам робочої групи законопроект не дуже відрізняється від більш ранньої концепції. В ДПСУ не відмовилися від його ключових положень.

Всі також пропонується знизити ставку ПДВ з 20% до 12% на імпорт/реімпорт товарів і послуг, а також електроенергію, газ, нафту і воду.

Всі інші операції на внутрішньому ринку будуть обкладатися 7% податком.

Під додаткове оподаткування в 2% обороту (з 1 січня по 1 липня 2013 року - 2,5%) будуть підпадати практично всі зазначені вище операції, а також експорт.

В ДПСУ все так же пропонують знизити навантаження на фонд оплати праці з одночасним існуванням прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб.

10% буде стягуватися з доходів на рівні 1,4 мінімальної зарплати (зараз це приблизно 1502 грн).

З суми вище цього показника, але не більше десятикратного розміру мінімальної зарплати, буде стягуватися 15%. А з більш високих доходів потрібно буде платити 20%.

Соціальну пільгу в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних, яка з 2015 року була б застосована для всіх платників, вирішили залишити, зокрема, для матерів-одиначок, вдів, а також тих, хто виховує дитину-інваліда.

Єдиний соцвнесок, як і було запропоновано спочатку, складе 15% для всіх платників.

У той же час законопроект містить нові норми, які навряд чи міг запропонувати бізнес, наприклад повернення до відшкодування ПДВ облігаціями.

Вони будуть випущені на суму податку за період до 1 січня 2013 року.

У прес-службі ДПСУ стверджують, що це лише один з варіантів повернення податку, і його підтримав ряд підприємств.

"Оформлення повернення ПДВ паперами буде тільки на добровільній основі", - додають у прес-службі.

Але, на думку директора економічного департаменту Українського союзу промисловців і підприємців Юлії Дроговоз, держава таким чином визнає, що проблема з відшкодуванням не вирішена, а борги зростають.

Не в повному обсязі реалізована ідея ДПС про ліквідацію всіх податкових пільг.

Запропоновано стягувати ПДВ з операцій з поставки продуктів дитячого харчування, технічних засобів реабілітації та легкових автомобілів для інвалідів, національних фільмів (і їх демонстрації), лікарських препаратів, благодійної допомоги, книговидання.

Пільг, як з ПДВ, так і з прибутку, позбудуться літакобудівники.

Буде ліквідовано спеціальний режим оподаткування в сільському, лісовому і рибному господарствах.

Податок на прибуток доведеться платити легкої промисловості, машинобудуванню для агарного сектора, виробникам біопалива, готелям.

Але пільги по ПДВ залишаться, зокрема на послуги освіти, медицини, при імпорті газу.

ДПСУ