Українська правда

Проти патріарха Кирила подали позов через незаконне збагачення

17 квітня 2012, 14:24

В Замоскворецький суд Москви поданий позов проти патріарха Московського і всієї Русі Кирила про незаконне збагачення.

Позивачем виступає сусід предстоятеля РПЦ по "Дому на набережній", екс-міністр охорони здоров'я, нині священик Юрій Шевченко, передають "Ведомости".

Відповідачами вказані патріарх, який числиться власником квартири в цьому будинку, і Лідія Леонова, яку раніше він називав своєю троюрідною сестрою.

Мета позову - побачити постраждалі меблі в квартирі патріарха, заявив "Фонтанке.ру" син позивача Юрій Шевченко, який діє в інтересах батька.

Він нагадав, що раніше за позовом Леонової їй були виплачені майже 20 млн рублів компенсації за шкоду, яку її квартирі і обстановці завдав ремонт в квартирі екс-міністра.

Шевченко-молодший вважає, що тепер його батько має повне право розпоряджатися меблями з квартири патріарха, які нібито довелося викинути і замінити на нові.

Леонова представила в суд документи, що заміна меблів обійшлася їй у 2,6 млн рублів.

Шевченко вимагає віддати йому "ці стільці", щоб їх можна було, наприклад, продати на аукціоні.

Ремонт у квартирі Шевченка проводився в 2010 році, там, за даними ЗМІ, зносили несучі перегородки, вентиляційні канали і міняли підлогове покриття.

У квартирі Леонової поверхом нижче виявилася пошкодженою стеля і все було засипало пилом.

Експертиза інституту загальної та неорганічної хімії Н.С.Курнакова РАН прийшла до висновку, що в пилу містяться небезпечні для здоров'я речовини, а також наночастинки, які при тривалому контакті з людиною можуть викликати захворювання, у тому числі онкологічні.

Позовна сума в 19,707 млн рублів включила витрати на проведення експертиз, юридичну допомогу і держмито, а також витрати на ремонт.

Ремонт позивачці обійшовся в суму понад 7 млн ​​рублів, чистка майна разом з перевезенням, а також заміна зіпсованої меблів і килимів - в 2,6 млн рублів.

Оренда іншої квартири на час ремонту - близько 2 млн рублів, очищення цінних книг з бібліотеки - понад 6,3 млн рублів.

Суд визнав право Леонової на компенсацію.

Задля забезпечення виконання рішення суду Леонова добилася арешту рахунків Шевченка, його квартири і заборони його виїзду за кордон.

13 квітня Замоскворецький суд був повідомлений, що компенсацію Шевченко виплатив.

Син колишнього міністра пояснив, що йому для цього довелося продати свою квартиру в Петербурзі та взяти 4 млн рублів в борг.

Ці дії він назвав вимушеними, оскільки його батько погано себе почуває і сім'ї можуть знадобитися гроші для його лікування.

Замоскворецький суд прийме рішення про можливість розгляду позову проти патріарха в найближчі дні, зазначив Шевченко-молодший.

Також на цьому тижні має вирішитися питання про розгляд скарги на перше судове рішення Верховним судом.

суд Росія