Українська правда

До 2030 року 30% енергоносіїв в Україні можна замінити на відновлювані

22 січня 2012, 16:39

З переглядом енергетичної програми в Україні має бути прийнята нова Держпрограма розвитку відновлюваної енергетики, в якій необхідно прописати мету - заміщення до 2030 року 30% енергоносіїв з традиційних джерел енергоносіями з відновлюваних джерел, при зниженні їх вартості мінімум вдвічі.

Про це заявив директор Інституту відновлюваної енергетики НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Нвер Мхітарян, передає DT.UA.

За його словами, виконання такої програми дасть можливість підвищити рівень енергетичної незалежності України, зменшити обсяг використання традиційних природних ресурсів, поліпшити екологічну ситуацію, удосконалити механізм державного управління і регулювання в галузі.

Крім того, позитивним побічним, але важливим ефектом буде і наближення України до вимог Європейського cоюзу з точки зору реалізації положень Енергетичної хартії.

"Згадаю тільки один прогнозний техніко-економічний показник від зростання використання енергії відновлюваних джерел: надходження коштів до державного бюджету за рахунок податку на прибуток за період 2011—2030 років прогнозується в обсязі 158 млрд гривень, а до 2055 року - 860 млрд гривень. Крім того, надходження до бюджетів усіх рівнів зростуть за рахунок нарахувань на заробітну плату, орендних платежів, компенсацій за запобігання шкідливим викидам тощо. Це об’єктивно вигідний шлях, важливо тільки його розпочати", — переконаний професор.

Він зазначив, що на першому етапі реалізації програми необхідно створити інноваційний центр, який би координував різнопланові заходи, необхідні для досягнення її цілей.

На думку Мхітаряна, доречно було б створити його на базі Інституту відновлюваної енергетики (ІВЕ) НАН України як провідної організації в галузі альтернативної енергетики.

енергетика