Українська правда

Німеччина не збирається переглядати порятунок Греції

2 листопада 2011, 20:35

Вироблений країнами єврозони план порятунку Греції від банкрутства не підлягає перегляду.

Про це заявила канцлер Ангела Меркель напередодні саміту "Великої двадцятки", передає BBC.

За словами канцлера Німеччини, Берлін має намір донести цю ідею до прем'єра Греції Георгіоса Папандреу.

Міністр закордонних справ Німеччини Гвідо Вестервелле в свою чергу заявив: те, що було узгоджено на минулому тижні, "не може обговорюватися знову".

Глава уряду Франції Франсуа Філлон заявив, що Греція повинна дати недвозначну відповідь на запитання, чи хоче вона залишитися в єврозоні.

У ніч на середу члени грецького кабінету міністрів одноголосно підтримали намір прем'єр-міністра.

На засіданні уряду Папандреу заявив, що референдум дасть уряду "чіткий мандат" для проведення заходів жорсткої економії, яких домагаються від Афін інші країни-члени єврозони.

Всенародне голосування пропонується провести в середині січня. Проте міністерство внутрішніх справ заявило, що референдум може відбутися і в грудні.

Кореспондент Бі-бі-сі Джеймс Роббінс, що знаходиться в Каннах на саміті "Великої двадцятки", повідомляє, що ще до відкриття там панував розпач.

Президент Саркозі вважав, що пріоритетами зустрічі стане демонстрація світовій спільноті готової угоди про порятунок єврозони.

У зв'язку з цим заява Папандреу про референдум потрясла європейських лідерів своєю невизначеністю.

Рішення провести референдум пояснюється масовими протестами проти заходів уряду.

Крім того, в п'ятницю в грецькому парламенті очікується голосування з питання про довіру кабінету Папандреу.

Редактор Бі-бі-сі в європейських країнах Гевін Хьюітт вважає, що якщо грецький прем'єр зазнає поразки, слідом за цим послідують вибори, і Греція вступить в період нестабільності і невизначеності.

Минулого тижня лідери ЄС погодилися виділити Афінам додатковий кредит в 100 мільярдів євро, а також cпісать 50% боргів Греції.

Натомість грецький уряд має радикально знизити бюджетні витрати, звільнити тисячі держслужбовців, скоротити зарплати і пенсії.

Греки вже неодноразово виступали проти подібних заходів, влаштовуючи багатотисячні протести.

Голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер попередив, що якщо результатом референдуму стане відмова від запропонованої ЄС допомоги, це може привести до банкрутства Греції.

Німеччина Греція