Медведєв поскаржився Януковичу на неконкретні пропозиції
Президент Росії Дмитро Медведєв вважає передані йому пропозиції української сторони щодо газової проблеми неконкретними.
Про це повідомила журналістам у суботу прес-секретар глави російської держави Наталія Тімакова, передає "Інтерфакс".
Відповідаючи на питання щодо бесіди президентів Росії та Україні в рамках саміту СНД у Душанбе, Тімакова повідомила: "За моєю інформацією, окремої робочої зустрічі не відбулося, за ініціативою російської сторони Дмитро Медведєв і Віктор Янукович обмінялися думками на полях саміту".
"Російський президент звернув увагу українських партнерів на те, що ті пропозиції, які були передані російському уряду і про які було повідомлено йому, не містять конкретики", - повідомила Тімакова.
При цьому, наголосила вона, в Москві вважають, що чинний договір між двома країнами підлягає безумовному виконанню і не може бути переглянутий в односторонньому порядку.
"Росія готова відстоювати свою позицію за договором у будь-якої судової інстанції і буде діяти строго з положеннями цього документа", - сказала прес-секретар президента РФ.
За її словами, російська сторона вважає, що "українські партнери повинні повністю та належним чином виконувати контрактні зобов'язання, включаючи умови про ціну поставок навіть у разі реорганізації української компанії" Нафтогаз ".
"Вважаємо неприйнятним маніпуляції реорганізаційною процедурою для того, щоб виправдати односторонню відмовц від існуючої угоди. Будь-які внутрішньодержавні рішення України не повинні впливати на виконання міжнародних зобов'язань. В іншому випадку це може спричинити тяжкі наслідки для економіки України", - підкреслила Тімакова.
Як повідомив Агентству газової інформації офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, "питання, пов'язані з можливою реорганізацією НАК" Нафтогаз Україна ", гранично чітко і ясно прописані в діючих контрактах з "Газпромом".
"Так, - нагадує він, - відповідно до пункту 9.6 контракту на поставку газу і пункту 13.5 контракту на транзит газу в разі зміни організаційно-правової форми, злиття або будь-якого іншого перетворення однієї зі сторін, вона зобов'язана належним чином забезпечити правонаступництво, а права та зобов'язання за контрактом передати новоутвореній структурі".
"Це - жорстке зобов'язання української сторони забезпечити правонаступність у будь-якому випадку", - підкреслює Купріянов.