Українська правда

"Ядерний" завод побудують на Кіровоградщині?

19 серпня 2011, 12:17

Комісія з вибору майданчика для розміщення підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 на підсумковому засіданні 18 серпня рекомендувала розмістити об'єкт в районі смт. Смоліне у Кіровоградській області.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на прес-службу державного концерну "Ядерне паливо".

Згідно із повідомленням, таке рішення ухвалене за підсумками вивчення трьох майданчиків: в районі Жовтих Вод у Дніпропетровській області, Славутичі Київської області та Смоліне на Кіровоградщині.

"Комісія більшістю голосів прийняла рішення і рекомендувала майданчик в районі смт. Смоліне як такий, що відповідає встановленим критеріям і вимогам для розміщення заводу з виробництва ядерного палива", - ідеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів у вересні 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого "ТВЕЛ" було визнане переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

"Ядерне паливо" та "ТВЕЛ" у жовтні 2010 року підписали угоду про будівництво на території України такого підприємства.

У листопаді 2010 року "УкрНІПІІпромтехнологіі" був визначений розробником ТЕО заводу. Запропонована інститутом вартість розробки документа склала 4,2 млн. гривень.

У лютому 2011 року "Ядерне паливо" та "ТВЕЛ" погодили проект установчого договору про створення в Україні спільного україно-російського підприємства з виробництва ядерного палива.

Україна розраховує отримати контрольну частку в майбутньому підприємстві і наполягає на передачі технології з виготовлення ядерного палива до 2020 року.

 У 2015 році завод повинен приступити до виробництва твелів і ТВС, а в 2020 - до виготовлення паливних порошків, таблеток і ТВЗ.

З російської сторони у реалізації проекту також беруть участь дочірні підприємства "ТВЕЛ" - ВАТ "Новосибірський завод хімконцентратів" і ВАТ "Машинобудівний завод".

Вартість спорудження на території України підприємства з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 оцінюється в 370 млн. доларів.

атомна енергетика