Українці продовжують безнадійно старіти
Старіння населення - тенденція розвитку європейського суспільства в цілому і Україні - зокрема.
Середній вік українців на початок 2011 року становив 40,3 років, причому середній вік жінки на 5 років випереджає показник середнього віку чоловіків - 42,7 проти 37,5.
Про це заявила заступник голови держкомітету статистики Наталія Власенко, повідомляють "Комментарии".
"Починаючи з 60-х років минулого століття населення України за шкалою ООН належало до числа населень, що перебувають на порозі старості, бо частина осіб у віці 65 років і більше становила у нас 6,9%", - зазначила Власенко.
За її словами, в 1989 році це населення вже можна було характеризувати як старе. А показник людей похилого віку становив 11,7%.
Також Власенко зазначила, що на початок 2011 року група людей похилого віку в Україні становила 15,3%.
У свою чергу заступник директора інституту соцдосліджень НАН України Олена Макарова підкреслила: надії на те, що в найближчому майбутньому ситуація зміниться на краще, немає.
"За прогнозами експертів, до 2050 року кількість людей, старше 60 років становитиме 32% від усього населення України. Тоді як кількість працездатного населення становитиме всього половину від загальної кількості громадян", - зазначила Макарова.
На думку експертів, основна причина старіння населення України - скорочення народжуваності. Крім того, на це впливають важкі економічні умови в країні і низькі соцгарантії з боку держави.
На думку Макарової, такий негативний прогноз повинен стимулювати державну активність у вирішенні цієї проблеми, насамперед - у питаннях народжуваності, а також сприяти міграції молодого населення в межах України.
Також, на її думку, дуже важливо в корені змінити суспільне ставлення до людей похилого віку.
Як зазначає Макарова, їх необхідно активно інтегрувати в життя суспільства і давати можливість реалізовувати свій потенціал.