Майже 150 тисяч гектарів земель у Криму - покинуті
У Криму 28 тисяч земельних ділянок загальною площею 148 тисяч гектарів не обробляються і не здаються в оренду, тобто є по суті покинутими.
Про це повідомляє агентство УНІАН із посиланням на прес-службу Республіканського комітету із земельних ресурсів.
Зокрема, в Білогірському районі не обробляється більш як 20 тис. га земель, у Чорноморському районі - 13 тис. га, у Джанкойському районі - понад 2 тис. га.
У Рескомземі констатували, що в Криму майже половина пайовиків - пенсіонери.
"Держава дала селянинові землю, але не продумала механізму, як сільський пенсіонер, що не має ні сил, ні достатнього досвіду й освіти, а також матеріальних засобів, цю землю оброблятиме", - заявив глава Рескомзему Олександр Чабанов.
Перший етап земельної реформи практично завершений, зазначив Чабанов.
Водночас, є низка негативних явищ, які не дозволяють упроваджувати реальні ринкові відносини на селі і не сприяють економічному відродженню сільського господарства.
Одним з таких чинників є продовжуваний з року в рік мораторій на продаж земель сільгосппризначення.
Крім того, вважає глава Рескомзему, існуючі заборони й обмеження на користування землею тільки сприяють розвитку корупції, земельному дерибану і зростанню соціальної напруги.
Незважаючи на численні перешкоди, ринок сільгоспземель фактично працює, але працює він в "тіні", люди знаходять різні шляхи обходу мораторію на продаж ділянок сільгосппризначення.
На думку голови комітету, закон про ринок земель внесе кардинальні структурні зміни.
"Земля повинна працювати і давати віддачу, а запрацює вона у того товаровиробника, який має сучасну техніку, засоби агрохімії і ринок збуту продукції", - вважають у Рескоземі.
Як повідомлялося, 17 червня президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 2012 року в Україні працюватиме ринок землі.
20 червня Кабінет міністрів схвалив законопроект "Про ринок земель".