Через нові газові потоки Україна може втратити 700 мільйонів - ЗМІ
Компанія Nord Stream AG, яка будує однойменний газопровід, заявила про плани з'єднати три секції першої нитки трубопроводу вже до кінця червня.
Раніше в компанії планували зробити це до кінця серпня. У Nord Stream відзначають, що постачання газу з цієї магістралі безпосередньо з Росії до Євросоюзу може початися вже в жовтні, а не в грудні-січні, як планувалося раніше, пише "Комерсант Україна".
У компанії "Газпром експорт" підтвердили початок робіт на морській ділянці майбутньої траси газопроводу South Stream в межах територіальних вод Росії і Туреччини на науково-дослідному судні "Академік Голіцин".
Таким чином, "Газпром" приступив до практичної реалізації проекту другого газопроводу в обхід України.
За інформацією генерального директора ТОВ "Пітер Газ" - проводить роботи, Олега Сергеєва, найближчим часом буде отримано дозвіл на аналогічні роботи у водах Болгарії.
Всі дослідницькі роботи планується завершити до кінця 2011 року.
Газопровід Nord Stream пройде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря.
Потужність першої нитки складе 27 мільярдів кубометрів газу в рік, друга нитка тієї ж потужності повинна бути побудована в 2012 році.
Другий обхідний газопровід - South Stream - загальною потужністю 63 мільярди кубометрів газу на рік повинен пройти по дну Чорного моря з Росії до Болгарії, а потім - у Сербію, Угорщину, Словенію, Австрію і Північну Італію.
У прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості коментувати можливість більш раннього запуску обхідних газопроводів не стали.
Втім, високопоставлене джерело видання в міністерстві заявило, що це вкрай негативно позначиться на транзиті газу через територію Україну.
"Це, по суті, дає можливість "Газпрому" проводити свою кампанію з контрактації на 2012 рік вже з урахуванням переведення частини обсягів на Nord Stream", - говорить співрозмовник.
За його словами, в найближчі два роки обсяг споживання газу в країнах Євросоюзу зросте на 25 мільярдів кубометрів.
"Ми сподівалися, що ці обсяги все-таки підуть по українській газотранспортній системі", - говорять в Міненерго.
Співрозмовник нагадує, що пропускна здатність ГТС в напрямку Західної Європи складає 142 мільярда кубометрів, тоді як фактично в 2010 році в Європу було передано 95 мільярдів кубометрів.
За його розрахунками, через запуск Nord Stream "Укртрансгаз" вже в 2012 році недоотримає 700-720 мільйонів доларів виручки.
Ситуація посилюється тим, що Україна зараз веде переговори з "Газпромом" про перегляд формули ціни природного газу.
Джерело, знайоме з ходом переговорів, заявило в, що "Газпром" проводить їх "винятково з політичної ввічливості", без наміру що-небудь міняти в діючих контрактах.