Янукович хоче дотягти "Одеса–Броди" до Балтійського моря
Президент Віктор Янукович вважає, що будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" слід продовжити до Балтійського моря - до польського Гданська.
Про це він заявив на спільній прес-конференції з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, передає УНІАН.
Янукович підкреслив, що необхідно продовжити нафтопровід до Балтійського моря.
Він повідомив, що сьогодні це питання обговорювалося в ході його зустрічі з президентом Азербайджану.
"Ми працюватимемо над реалізацією цього проекту", - сказав Янукович, підкресливши, що поки не хотів би говорити про деталі.
Ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄНТК) Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ виникла всередині 90-х років.
Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дав би змогу поставляти каспійську нафту до країн Західної і Центральної Європи.
Нафтопровід "Одеса-Броди" довжиною 674 км і потужністю 9 мільйонів тонн на рік, що з`єднав морський нафтовий термінал "Южний" і систему магістральних нафтопроводів "Дружба" в районі Бродів, був введений в експлуатацію в 2001 році.
Хоча спочатку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти до Європи, проте до 2004 року простоював, а потім використовувався в реверсному режимі.
23 травня 2003 року в Брюсселі уряду України, Польщі і Єврокомісія підписали спільну декларацію про підтримку проекту ЄАНТК.
Єврокомісія також виділила 2 мільйони євро на проведення ТЕО будівництва трубопроводу Броди - Плоцьк, який дозволив би протягнути вже збудовану українську трубу з Одеси до польського Гданська.
Вартість реалізації ЄАНТК на базі нафтопроводу "Одеса-Броди", згідно із затвердженим ТЕО, становить від 2 до 8 мільярдів доларів залежно від обсягів транспортування нафти.
13 квітня прем`єр-міністр Польщі Дональд ТУСК заявив, що Польща підтверджує зацікавленість у добудові нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська.
ВАТ "Укртранснафта" і ЗАТ "Білоруська нафтова компанія" 17 січня 2011 року підписали договір про транзит у 2011-2012 роках українською стороною 4 мільйони тонн нафти щорічно по нафтопроводу "Одеса-Броди" до Мозирського НПЗ у Білорусі.
Згідно з документом, по "Одеса-Броди" прокачується азербайджанська нафта в порядку заміщення венесуельської нафти.