Зернотрейдери заперечують свою участь у визначенні ціни на аукціонах
Повідомлення міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка про широке залучення зернотрейдерів до визначення порядку розрахунку стартової ціни зерна на аукціонах з продажу квот не відповідає дійсності.
Про це заявили в Українській зерновій асоціації (УЗА) від імені всіх своїх членів - учасників зернового ринку, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".
"Жоден з учасників Української зернової асоціації не залучений до цього процесу. Ніяких офіційних пропозицій до нас не надходило. Але безумовно, розуміючи наскільки це важливий регуляторний елемент у введеної нової системи експорту зернових, ми з готовністю і усією серйозністю готові долучитися до цього процесу", - заявили в УЗА.
В асоціації також повідомили, що після проведення відповідних консультацій із повноважними представниками Американської торгової палати та Європейської бізнес-асоціації стало відомо, що ці структури також офіційно не залучені до процесу розробки порядку розрахунку стартової ціни зерна на аукціонах з продажу квот, про що заявляв Присяжнюк.
"Розраховуємо, що Мінагропрод виправить цю ситуацію, адже лише за участі всіх учасників ринку вдасться відпрацювати найбільш ефективні механізми нової системи регулювання експорту зерна", - відзначають зернотрейдери.
Як повідомлялося, 4 жовтня 2010 року Кабінет міністрів ввів квоту на експорт зерна 2,7 млн. тонн до 2011 року - квота на експорт пшениці становила 500 тис. тонн, кукурудзи - 2 млн.. тонн, ячменю - 200 тис. тонн, жита і гречки - по 1 тис. тонн.
6 грудня Кабмін продовжив термін квотування до 31 березня і збільшив обсяг квоти на експорт пшениці з 0,5 млн. до 1 млн. тонн, а кукурудзи - з 2 млн. до 3 млн. тонн.
30 березня 2011 року Кабінет міністрів прийняв рішення про продовження квотування експорту зернових, яке повинно було закінчитися 31 березня, до 1 липня, збільшивши квоту на кукурудзу на 2 млн. тонн.
7 квітня Верховна рада ввела механізм розподілу квот на експорт зернових культур шляхом їх продажу на аукціонах.
Документ передбачає спрямування коштів, отриманих від продажу експортних квот на зерно, на підтримку сільського господарства.
Також Кабмін зможе здійснювати державне регулювання ринку зерна шляхом застосування режиму ліцензування експорту (імпорту) зерна та продуктів його переробки, у тому числі шляхом встановлення квот (кількісних або інших обмежень), розподіл яких здійснюється шляхом продажу на аукціонах.