МВФ обіцяє "дуже скоро" оприлюднити меморандум з Україною
Текст останньої редакції меморандуму між Україною й МВФ про надання другого траншу кредиту в розмірі 1,6 млрд. доларів буде оприлюднений у найближчі дні.
Про це ZN.UA повідомили у Міжнародному валютному фонді у відповідь на прохання пояснити тривалу затримку із публікацією документа після його останнього перегляду 22 грудня 2010 року.
У Фонді пояснили затримку з публікацією адміністративними причинами: засідання ради директорів МВФ відбулося 22 грудня - напередодні свят - і тому "традиційні три тижні", які потрібні для фіналізації й публікації документа, стартували лише з 10 січня.
У МВФ пообіцяли оприлюднити остаточний документ "дуже скоро".
За підрахунками видання, текст меморандуму повинен бути опублікований буквально днями, оскільки навіть ці "три тижні" - 21 день - уже спливли.
Видання нагадує для порівняння, що повний текст першої редакції чинної угоди між МВФ і Україною був оприлюднений на сайті фонду 11 серпня - менш ніж за два тижні після затвердження його радою директорів.
При цьому неофіційні пояснення, отримані виданням, вказують, що узгодження публікації затягувала українська сторона, - імовірно, побачивши в тексті меморандуму якусь небажану для населення інформацію.
Як відомо, однією з головних вимог МВФ є проведення пенсійної реформи.
Тож не виключено, що в останній версії меморандуму, умови якого саме й переглядалися в ході листопадового візиту місії МВФ, дедлайн із ухваленням пенсійного закону був відсунутий на пізніший час (з урахуванням реальної неможливості укластися в раніше встановлений термін, тобто до 31 грудня 2010 року).
Після першого перегляду програми, 22 грудня 2010 року, фонд вирішив виділити Україні другий транш у розмірі 1 млрд. SDR.
Програма stand-by для України була затверджена 29 липня 2010 року на суму 15,8 млрд. доларів.
Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту України, яка розраховується на основі внесків країни в бюджет фонду.
Україна уже отримала перші два транші нового кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд. доларів і 1,6 млрд. доларів.