Євро перетворюється на "важковаговика"
Банкіри у штаб-квартирі Європейського центробанку перебувають у певній розгубленості.
З одного боку, аби протидіяти інфляційним тенденціям, слід було б знову почати підвищувати ставки рефінансування, з іншого - саме дешевий євро сприятиме пожвавленню кон'юнктури.
Принаймні політики та представники ділових кіл уже вимагають від Європейського центробанку зробити так само, як це робили американці та японці - запустити грошовий станок, передає Deutsche Welle.
Справа в тому, що слабкість інших валют перетворює євро на справжнього важковаговика.
Натомість дешевий євро підштовхне експорт, зробивши за кордоном європейські товари дешевшими.
Глава Європейського центробанку Жан-Клод Тріше на такі вимоги, однак, не дуже зважає.
"Більше, ніж колись, я вважаю, що обмінні курси повинні базуватися на економічному фундаменті. Потужні коливання шкодять економічній і фінансовій стабільності", - заявив цими днями Тріше.
Упродовж останніх чотирьох тижнів курс спільної європейської валюти підскочив на 10%.
Наприкінці цього тижня за один євро давали вже навіть один долар і сорок центів.
"Уявімо собі, що така тенденція збережеться, і євро колись підніметься до позначки 1,50 або навіть 1,60 долару. Тоді Європейському центробанку доведеться справді запускати грошовий станок, хоча б для того, щоб занадто міцний євро не загальмував експорт", - пояснює головний економіст Commerzbank Йорґ Кремер.
Поки що ж керівництво Європейського центрального банку дало зрозуміти, що поступово закриватиме "грошовий шлюз", який був відкритий під час фінансової кризи.
Такі дії необхідні, аби не дати розвинутися в єврозоні інфляції.