Податкова стимулює бізнес репресіями
Якщо податкові збори підприємства не дотягують до встановленого галузевого коефіцієнта, податкова застосовує репресивні заходи.
Тільки за травень податковими органами не було прийнято у підприємців не менше 35 тисяч декларацій з ПДВ, пише газета "Дзеркало тижня", посилаючись на джерело в податковій службі.
Зокрема, один з київських бізнесменів пояснив виданню: "Під галузевий коефіцієнт підганяється наявна база оподаткування. Офіційно інспектор не вимагатиме сплачувати відсоток із обороту. Але неофіційно треба доплатити стільки, скільки визначає план".
За словами співрозмовника, сьогодні, нижче визначеного коефіцієнтом порога, мінімізувати податки не може ніхто.
"Якщо підприємство законно заплатило всі податки, але не дотягнуло до встановленого місцевого податкового плану, вмикаються непрямі репресивні заходи", - сказав підприємець.
За словами бізнесмена, перш за все просто не приймається декларація.
Якщо декларацію прийняли, можуть не внести інформацію до автоматичної бази даних.
Якщо формально все правильно, то головним засобом переконання стають зустрічні перевірки.
Зрештою легко можуть анулювати свідоцтво платника ПДВ.
Підприємець зазначає, що всі ці заходи можна заперечити через суд, але жоден середній або малий підприємець не буде судитися з податковою.
"Або ти домовляєшся з податковою на її умовах, або всім твоїм партнерам створюють проблеми - адже твоя неприйнята декларація дає підстави для зустрічної перевірки і на їх підприємствах", - зазначив бізнесмен.
Його слова підтверджуються даними аналітиків податкової служби, неофіційно отриманими виданням.
За даними видання, заборгованість з ПДВ складає 32 мільярди гривень.
Високопоставлений співробітник податкової міліції розповів виданню, що в 2009 році податкова міліція провела перевірки на 10 тис. підприємств України.
"Тепер планується зменшення кількості перевірок, і загалом по відомству офіційні цифри перевірок нижчі, ніж торік. Але причина тут у застосуванні галузевих коефіцієнтів", - сказав співрозмовник.
За його словами, немає сенсу перевіряти підприємство, якщо йому поставити високий коефіцієнт і примусити сплачувати під загрозою неприйняття декларації.
На думку високопосадовця податкової міліції, результатом таких дій є ширша тінізація економіки.
"Ми подаємо бізнесу сигнал - знижуйте офіційні обороти, і ми вам дамо нижчий коефіцієнт", - підкреслив він.
Як повідомлялося, чиновники масово завертають податкові декларації, знаходячи у них вигадані і реальні помилки.