Українська правда

Ахметов виставив рахунок Таруті

18 січня 2010, 09:20

Компанія "Метінвест Холдинг" Ріната Ахметова відсудила у підприємств, підконтрольних Сергію Таруті, 132,6 млн. гривень.

Причина судових розглядів - невиконання Тарутою контрактів на поставку залізної руди, пише газета "Дело".

За даними видання, 2009 року "Метінвест" подав три позови проти підприємств Тарути до Господарського суду Донецької області.

Головним, з матеріальної точки зору, відповідачем у судових розглядах виступив Алчевський металургійний комбінат, який входить в структуру корпорації Тарути - "Індустріальний союз Донбасу" ("ІСД").

Він заборгував одному з ГЗК "Метінвесту" - Інгулецькому (ІнГЗК) - 92,2 млн. гривень.

Меткомбінат не розплатився з ІнГЗК за постачання у вересні-жовтні 2008 року залізорудної сировини.

Відповідачем по другому позову виступило ще одне підприємство корпорації "ІСД" - Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського (ДМКД).

Дніпровський меткомбінат також заборгував "Метінвесту" за постачання залізорудної сировини з Північного ГЗК у вересні-жовтні 2008 року.

Загальна сума боргу ДМКД, яка була визнана Госпсудом Донецької області, - 28,1 млн. гривень.

Третє підприємство, проти якого "Метінвест Холдинг" подав позов, - Краматорський металургійний завод ім. Куйбишева.

Офіційно він не входить в структуру бізнесу "ІСД". Однак його основними акціонерами є компанії "Візаві" та "Азовінтекс".

Перша фірма значиться серед засновників "ІСД". Засновник же "Візаві" - Олена Гайдук, дружина Віталія Гайдука. До недавнього часу він був одним з мажоритарних акціонерів "ІСД".

Другий акціонер краматорського підприємства - "Азовінтекс", будівельна компанія, що належить Сергію Таруті.

Сума претензій до Краматорському метзаводу - 12,3 млн. гривень. Ці гроші підприємство мало заплатити компанії Ахметова за поставку залізної руди у вересні-листопаді 2008 року з Північного ГЗК.

Як у "Метінвесті", так і в "ІСД" конфлікт не коментують. Але логічно припустити, що для Сергія Тарути рішення Господарського суду Донецької області - лише початок судових розглядів з холдингом Ахметова, зазначає видання.

Розрахунок "ІСД" за сировину перед "Метінвестом" може здійснюватися як за рахунок коштів, якими зараз має в своєму розпорядженні "ІСД", так і за гроші нових акціонерів корпорації.

Як повідомлялося, наприкінці 2009 року 50% +2 акції української меткомпанії купили російські бізнесмени.

Тарута Ахметов СКМ ІСД