Кризу в США спричинили нафта й жадібність
Конгрес США створив спеціальну комісію, яка до грудня 2010 року має дати відповідь на питання "що викликало фінансову кризу у 2008 року".
Комісії виділено бюджет розміром 5 млн. доларів і вона почне роботу через місяць, пише видання Business Week.
За інформацією видання економічна система США працювала стабільно деякий час, але потім зіткнулася з двома проблемам.
Одна з них, це нафтовий пік. Крива видобутку нафти постійно йшла вгору, що дозволяло підтримувати економічне зростання. Для системи, яка має зростати щоб підтримувати себе, але яка вже не може зростати з причини енергетичних обмежень, нафтовий пік є смертельно небезпечним, йдеться в статті видання.
Другою проблемою Business Week називає жадібність.
"У певний момент, у банківському та фінансовому бізнесі вирішили, що депозити та кредити не є вже достатньо прибутковими продуктами і вдалися до креативності. Були опрацьовані всі можливі схеми щоб отримати більший прибуток", - наголошується в статті.
"Так народилися такі чудеса створення грошей, як леверидж-придбання, структуровані фінанси, кредитні дефолтні свопи та деривативи. Це свого роду "фінансове казино." Процес пішов і створював все більш ризиковані фінансові химери", - підкреслюється в статті.
Дехто каже, що США тепер має проблеми, які такі ж погані, як під час Великої Депресії, говорять автори статті . Але, на їх думку, вони значно гірші:
- TОДІ: Виробництво нафти у США було на підйомі. США мали достатньо нафти. Вони її навіть експортували.
ЗАРАЗ: США є найбільшим імпортером нафти, а економіка та спосіб життя повністю залежать від мінімальної денної потреби у нафті.
- TОДІ: США були найбільшою світовою економікою та мали власні більшість металів та ресурсів. Значно більше людей знали як виробляти фізичні речі, які мають реальну цінність.
ЗАРАЗ: Багато виробничої бази США переміщено в офшори чи навіть втрачено і США тепер є чистим імпортером критично необхідних металів. Більшість людей працює у сфері обслуговування і не виробляє речі, які є необхідними для забезпечення базових стандартів життя.
- TОДІ: Більшість людей працювала на фермах, а значна кількість міських жителів вирощувала для себе суттєву кількість продуктів харчування для власних потреб.
ЗАРАЗ: Майже всі сильно залежать від централізованої продовольчої системи і не знають як вирощувати суттєву кількість продуктів харчування для власних потреб.
- TОДІ: США були найбільшою державою-кредитором на планеті зі значними індивідуальними заощадженнями.
ЗАРАЗ: США є найбільшим боржником у світі. Заощадження домогосподарств упали до 0, а багато людей має небезпечний рівень боргів.