7 консультаційних компаній реструктуризують борги "Нафтогаза"
У реструктуризації єврооблігацій НАК "Нафтогаз України" задіяно сім консультаційних компаній.
Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" повідомив радник голови правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко.
Нагадаємо, що для реструктуризації єврооблігацій "Нафтогазу" з терміном погашення в кінці вересня 2009 року, НАК залучив приватну компанію Squipe Capital Limited, яка надає консультаційні послуги в області фінансів у країнах Східної Європи.
"Крім Squipe Capital Limited, в угоді беруть участь ще мінімум шість компаній - юридичні радники (українські і міжнародні). Крім того, дуже важливу роль відведено агенту з обміну - банку Credit Suisse", - уточнив він.
Вітренко відзначив, що рекомендуючи "Нафтогазу" консультантів, уряд враховував успішний досвід реструктуризації суверенних боргів України в 1999-2002 роках, а також досвід людей, котрі безпосередньо займалися реструктуризацією боргів України.
"В цьому випадку ви вибираєте не "відому торгову марку", а людей, яким довіряєте і які можуть впоратися з вирішенням поставленого завдання", - заявив він, коментуючи співпрацю НАК із Squipe Capital Limited.
Водночас Юрій Вітренко наголосив, що для агента з обміну дуже важливе світове ім'я і глобальна мережа продажів цінних паперів.
"Далі, за кожним кредитом - складна структура. Якщо ми говоримо про єврооблігації, то в цих операціях бере участь трасті банк. І завдання радника - забезпечити, образно кажучи, щоб пазл склався і картинка вийшла правильною. Тобто він координує весь процес", - пояснив він.
У свою чергу, відповідаючи на питання "ДТ" про умови винагороди компанії Squipe Capital Limited, радник голови правління "Нафтогаза" Андрій Коболєв, відзначив: "Консультанти не одержать ані копійки, якщо не виконають роботи, тобто у разі провалу реструктуризації єврооблігацій "Нафтогазу". Це факт".
При цьому Коболєв відмовився назвати величину винагороди, уточнивши лише, що вона відповідає ринковим стандартам.