НКРЗ відмовляється від ліцензій
Нацкомісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) має намір відмовитися від ліцензування телекомунікаційних послуг.
Замість цього держорган планує видавати дозволи на той чи інший вид діяльності або ж обмежуватися тільки його реєстрацією, пише газета "Дело" з посиланням на прес-службу НКРЗ.
Комісія вже представила ідею поступової відмови від ліцензування операторам зв'язку, і тепер вона має пройти публічне обговорення.
Утім, за даними видання, комісія вже розробила і затвердила відповідний проект змін до Закону "Про телекомунікації".
Необхідність відмови від ліцензування в НКРЗ пояснюють необхідністю лібералізувати регуляторну політику держоргану і спростити доступ нових гравців на ринок.
Однак, чим буде замінено ліцензування - видачею дозволів або реєстрацією, поки не ясно.
При цьому різниця між двома варіантами більш ніж істотна. Справа в тому, що за дозвіл оператору доведеться платити, а реєстрація, імовірно, буде безкоштовною.
У НКРЗ стверджують, що оператори в будь-якому випадку будуть в вигоді. Адже при отриманні ліцензії вони платять мільйонні суми за право здійснювати свою діяльність протягом 5-10 років. А за дозвіл вони повинні будуть платити щорічно, тобто зможуть "розстрочити" оплату.
На думку члена комісії Володимира Звєрєва, у нинішніх економічних умовах ця схема роботи в більшій мірі влаштує операторів, які виходять на нові ринки і освоювали нові послуги.
У той же час оператори та інтернет-провайдери вкрай негативно поставилися до ідеї регулятора. Адже сьогодні діяльність провайдерів не ліцензується НКРЗ, якщо тільки вони не надають послуг фіксованого зв'язку або оренди каналів.
Крім того, не ліцензуються і більшість другорядних телекомунікаційних послуг, що надаються як провайдерами, так і операторами фіксованого зв'язку.
А вищезгаданим законопроектом передбачається, що НКРЗ буде самостійно визначати види послуг, на надання яких необхідно буде отримувати дозвіл або реєстраційне свідоцтво.