Українська правда

Песимістичні прогнози щодо проблемних кредитів не виправдовуються

22 липня 2009, 12:00

Показник "проблемних" кредитів наразі не є критичним для банківського сектору України.

Таку думку висловив радник голови правління Укргазбанку Олександр Охріменко у коментарі "Економічній правді".

"Не треба драматизувати ситуацію і нагнітати обстановку. Нічого дивного в таких показниках немає. Абсолютно очікуване і прогнозоване зростання неплатежів у зв'язку з цілою низкою об'єктивних чинників. Така тенденція сьогодні в усьому світі, і Україна не виняток", - сказав він.

"Але варто зазначити, що погіршення кредитного портфеля банків було компенсоване самими банками за рахунок доформування резервів по "поганих" кредитах. І хоча це "доформування" коштувало банківській системі 14 млрд. гривень збитків за підсумками двох кварталів цього року, в кінцевому підсумку воно підвищить надійність банківської системи в кризових умовах", - додав Охріменко.

Експерт висловив здивування щодо коментарів деяких аналітиків про те, що цей показник в банках досягає вже 30%.

"Звідки люди беруть такі цифри - незрозуміло. Крім як провокацією такі заяви назвати не можна. Так, якщо порівнювати з ситуацією на початок року, то зазначений показник виріс більш ніж удвічі. Але, на мою думку, пік уже пройдено", - зазначив він.

Охріменко прогнозує, що, швидше за все, до кінця року буде спостерігатися продовження поступового збільшення показника неплатежів.

Але, на його думку, говорити в загальному про всіх банки не можна.

"Тут уже все залежить від кредитної політики конкретного банку. Від того, як він побудував свої відносини з клієнтами сьогодні, як оцінював платоспроможність позичальника під час видачі кредитів. Наприклад, в Укргазбанку клієнти не тільки погашають кредити, але і гасять їх достроково. Я знаю, що така ж ситуація ще в цілому ряді банків. Це говорить про те, що дані кредитно-фінансові установи дуже виважено підходили до процесу кредитування в період так званого "кредитного буму", - підкреслив експерт.

Як відомо, за інформацією НБУ, в червні 2009 року частка проблемних кредитів у сукупному обсязі наданих українськими банками позик збільшилася на 0,5%. За станом на 1 липня показник так званих "проблемних" кредитів досяг рівня 5,4%.

кредити банки