Українська правда

Уряд не укладає угоду з російською ТВЕЛ через американців?

16 липня 2009, 09:45

Підписання контракту на поставки російського ядерного палива в Україну, яке мало відбутися до 15 липня, відклали.

У Національній атомній енергогенеруючій компанії "Енергоатом" пояснюють це технічними причинами. Натомість російські політики та експерти говорять про політичні, повідомляє "Радіо "Свобода".

Контракт на поставки ядерного палива на українські АЕС із російською компанією ТВЕЛ закінчується наступного року. А нова довготермінова угода, згідно з попередніми українсько-російськими домовленостями, мала бути підписана до 15 липня. Проте її підписання відклали.

В "Енергоатомі" Радіо причину відтермінування пояснили візитом урядової делегації до Сеула.

"Керівник компанії входить до складу урядової делегації, яка з візитом перебуває у Південній Кореї. Робота над контрактом триває", - сказала начальник відділу зв'язків зі ЗМІ "Енергоатому" Ганна Кухта,.

У секретаріаті президента зазначають, що направили свої рекомендації "Енергоатому" та Міністерству палива та енергетики. Утім, не вбачають проблеми у відтермінуванні підписання угоди з ТВЕЛ.

"Я не знаю, чому у нас стоїть такий термін. Сьогодні потрібно говорити про те, щоб укладені угоди були вигідні для держави", - зазначив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Російські ж ЗМІ, відразу після того, як стало відомо про приїзд до Києва віце-президента США Джозефа Байдена, почали пов'язувати із ним зволікання України з підписанням контракту з ТВЕЛ.

Із цим погоджується і російський політолог Станіслав Бєлковський. На його думку, під час візиту Байдена йтиметься про перспективи подальшої співпраці із компанією з американським капіталом Westinghouse.

"Найближчим часом буде досягнута угода з Westinghouse, з американськими компаніями, і Росія більше не буде головним постачальником для України. Потрібен час, щоб це добре підготувати на політичному рівні у відносинах із Росією та США. Але "ТВЕЛ" втрачатиме позиції в Україні. Це (співпраця зі США) стратегічний вектор, який є незворотнім", - каже російський політолог.

Westinghouse уряд ядерна енергетика