Евросоюз переймається безпекою українських шахтарів
Європейський союз допомагатиме вдосконалювати безпеку на українських шахтах.
Умови надання гранту ЄС узгоджуються на урядовому рівні, пише Deutsche Welle.
Видання нагадує, що 80% українських шахт працюють на горизонтах понад тисячу метрів, які в світовій практиці не розробляються.
Робота на цих глибинах дуже небезпечна через високий рівень метанової загазованості та недослідженості термодинамічних процесів, що є однією з головних причин високої аварійності на шахтах Донбасу.
За словами голови Донецької обласної ради Анатолія Близнюка, саме про вирішення проблеми дегазації на шахтах регіону перш за все ідеться у проекті фінансової допомоги з боку Євросоюзу.
"9 мільйонів євро, які виділяє Євросоюз, це не ті гроші, за які можна буде вирішити проблему. Тим не менш, якщо буде підготовлене технічне завдання і ми зможемо спільно займатися питаннями дегазації, це дуже перспективна співпраця", - сказав Блюзнюк.
Тепер на Донеччині чекають укладення договору на рівні профільного міністерства. Цей документ більш детально визначить, на яких вугільних підприємствах і в якому напрямку працюватимуть європейські експерти.
Як днями заявив у Донецьку представник Європейської комісії в Україні Дірк Шюбель, європейські експерти будуть займатися техніко-економічним обґрунтуванням спільних проектів. "Найважливіше, щоб фахівці прибули до регіону і працювали безпосередньо з українськими колегами в цьому напрямку", - сказав він.
Як відомо, наймасштабніша аварія трапилася на шахті імені Засядька в Донецьку наприкінці 2007 року, коли внаслідок трьох вибухів загинули 106 людей.
На сьогодні Україна посідає перше місце в світі за кількістю травмованих і загиблих шахтарів на тисячу тонн здобутого вугілля, випередивши Росію та Китай.