Українська правда
Перспективи для інвестицій всередині країни

Сценарій Світового банку – ще не вирок для України?

8 квітня 2009, 09:24

Україна може уникнути подальшого погіршення економічних показників, прогнозованого Світовим банком.

Таку думку висловив представник комітету Верховної ради України з питань фінансів та банківської діяльності Юрій Полунєєв в інтерв'ю Deutsche Welle.

За його словами, цей прогноз - найпесимістичніший сценарій розвитку української економіки, якому можна запобігти, вдавшись до кількох кроків.

"Потрібно розуміти, що в умовах такого скорочення попиту - як зовнішнього, так і внутрішнього - його потрібно стимулювати всередині країни так, як це робить сьогодні переважна більшість країн світу, які потерпають від кризи: розробити програми стимулювання економіки та попиту", - заявив Полунєєв.

За його словами, такі заходи необхідно втілювати у двох напрямках: підвищувати споживчий попит, зокрема, іпотечним та споживчим кредитуванням, а також підвищувати доходи населення.

Ще одне завдання - підтримка реального сектору економіки, вважає народний депутат. Українські підприємства необхідно забезпечити пільговими кредитами, а також стимулювати виробництво за рахунок держзамовлення.

За наявності консолідованої позиції влади та суспільства, швидке прийняття відповідних законодавчих актів та змін до держбюджету допомогло б Україні залучити необхідні кошти.

"Рішення "великої двадцятки" у Лондоні передбачають можливість надання таким країнам, як Україна, додаткового фінансування. Причому без таких жорстких умов, якими супроводжується звичайне фінансування МВФ", - зазначив Полунєєв.

"Я думаю, що нам потрібно було б іти, можливо, навіть шляхом того, щоб достроково припинити цю кредитну лінію і звернутися до МВФ з проханням надати нам більш гнучке фінансування", - додав він.

Як повідомлялося, у вівторок Світовий Банк оприлюднив новий прогноз для України, згідно якого падіння валового внутрішнього продукту в Україні в 2009 році складе 9%, а інфляція - 16,4%.

Уряд прогнозує цього року зростання ВВП на 0,4% і сповільнення інфляції до 9,5%, хоча переважна більшість економістів вважають цей прогноз занадто оптимістичним.

Світовий банк