Президент просить не "ламати" "хребет національної економіки"
Президент Віктор Ющенко закликає громадян відновити довіру до банків, які зазнали "політичного цькування", і не забирати свої депозити.
Про це він заявив під час щорічного послання про внутрішнє і зовнішнє становище в Україні у Верховній Раді.
"Треба підтримати банківську систему. Вона - хребет національної економіки, який тримає м'язи реального продуктивного сектору України", - зазначив Ющенко.
Президент наголосив, що Україна відновила діалог з міжнародними фінансовими організаціями й врятувала від падіння свою банківську систему.
Він підкреслив, що банківська система зазнала "політичного" удару.
"Кожна третя людська гривня втекла з банківської системи. Банківський сектор зазнав системного політичного цькування, що підірвало його ритмічну роботу", - сказав Ющенко.
Голова держави наголосив на тому, що "такі удари навряд чи втримала би будь-яка інша потужніша банківська система чим наша".
Він запевнив, що для рекапіталізації банків в бюджеті є кошти.
"Ми маємо для цього ресурс - у бюджеті передбачено 44 млрд. грн. через емісію державних цінних паперів на здійснення рекапіталізації банків і рефінансування національної економіки", - наголосив Ющенко.
Президент закликає підтримати таку національну програму: "Ця відповідальність має бути підкріплена повним контролем з боку держави за такими банками".
"Швидкі дії держави приведуть до відновлення довіри громадян. Але і банківська система повинна повернутися обличчям до громадян", - зауважив Ющенко.
"Я наполягаю на запровадженні єдиного механізму, за якого кожен, хто опинився у скрутному становищі, отримає банківську підтримку, а не буде добитий системою", - заявив президент.
При цьому він зауважив, що питання довіри стосується валютного курсу й довіри до банків.
"Я відповідально прошу громадян відновити довіру до банків, не забирати свої депозити, не завдавати шкоди ані собі, ані державі, і в тому числі підтримати таких самих людей, як ви, які отримали кредити в національній банківській системі", - заявив глава держави.