Банки підвищують ставки по автокредитах
Недостача ресурсів підштовхувала банки до підвищення цін на автокредити.
Пор це повідомляє Лігабізнесінформ, посилаючись на дані порталу Maanimo.com.
З 15 грудня по 26 січня середні ефективні ставки по гривневих позиках на придбання машин піднялися на 1,3% річних (22% річних), максимальні - на 0,3% річних (32,9% річних), мінімальні - на 3,99% річних (4,99% річних).
Разом з тим, вирівнялася вартість доларових позик: середня максимальна і мінімальна ставки зафіксувалися на одному рівні - 15% річних (проти, 13,6% і 19,5% річних, відповідно на 15 грудня).
"Останнім часом усереднення ставок стало коником банків. Вони установили єдині розцінки по кредитах у гривні для авто вироблених у СНД, Китаї й Ірані - на рівні 19,5%, а в доларах - на 15% річних.
Раніше ставки коливалися в досить широкому діапазоні: у рамках 22,19-23% річних по нацвалюті і 17,5-19,49% річних по американській валюті", - відзначила виконавчий директор Maanimo.com Наталія Шталтовна.
Крім того, змінився розмір комісійних, стягнутих банками при оформленні автокредитів: середні тарифи зменшилися на 1% (до 3% суми), а мінімальні виросли на 0,5% (до 1,5% суми). На ті ж 0,5% піднялися комісії з доларових позик - до 3% суми.
За результатами дослідження, у якому було задіяно 50 банків, реально кредити на придбання машин сьогодні надають 9 банків, що пропонують позичальникам 37 різних програм.
Більшість з них присвячені гривні - 35, і лише 2 - американській валюті.
Жодної пропозиції в євро водіям фінансисти не підготували. Лише 9 кредитних програм було розраховано на авто, вироблені в СНД, 5 - на машини з Китаю й Ірану і 23 - на всі інші автомобілі.
"Більшість пропозицій передбачали кредитування терміном до трьох років - 7 програм, по 6 пропозицій припадало на кредитування терміном до 7 років і півтора роки, на третьому місці - позики на 2 роки і 13 місяців (по 4 програми).
Як і раніше, водіям найактивніше пропонувалися стандартні кредити - 17 пропозицій, рідше - аннуїтет (8 пропозицій). 12 програм мають на увазі права вибору схеми погашення позики", - розповів керівник відділу аналітики і досліджень Павло Бортников.