Експерти пропонують відмовитися від боротьби з інфляцією
Уряду варто відмовитися від активної боротьби з інфляцією й дефіцитом торговельного балансу, оскільки девальвація гривні й значна інфляція в країні неминучі.
Так вважають експерти Інституту вивчення Росії й ділового журналу "Експерт", повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на спільний прес-реліз видання і установи.
На їхню думку, темпи інфляції підігріваються падінням світових цін, тоді як зростання дефіциту торговельного балансу - неминучістю девальвації національної валюти.
"Ці пріоритети були актуальні ще навесні цього року. Навпроти, основними завданнями повинні стати стимулювання ділової активності й створення нових робочих місць, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету. Пройти кризовий період з бездефіцитним бюджетом не вдасться", - відзначається в прес-релізі.
За прогнозами експертів, базовий сценарій припускає стабілізацію світових цін на ресурси в 2009 році (середньорічна ціна нафти Urals на рівні 65 дол. за барель) і помірну девальвацію гривні відносно долара США (середньорічний обмінний курс - 6,74 грн./дол.).
Реальний ВВП України, відповідно до сценарію, в 2009 році виросте на 2%, а ключовим двигуном економічного зростання буде внутрішнє споживання, що збільшиться на 5%.
При цьому зростання реальних доходів населення значно сповільниться, але буде залишатися досить високим за світовими стандартами: вони збільшаться на 6%.
Рівень безробіття виросте до 7,5% працездатного населення (по методології Міжнародної організації праці), зростання інвестицій складе 4%.
Експерти відзначають, що уповільнення економічної активності буде сприяти зменшенню інфляційного тиску.
"В 2009 році індекс споживчих цін (ІСЦ) виросте на 14,5%, індекс цін виробників (ІЦВ) - на 13%", - вважають вони.
Відповідно до їх прогнозу, в 2009 році в порівнянні з 2008 роком різко сповільняться темпи зростання зовнішньої торгівлі: експорт товарів і послуг у вартісному вираженні збільшиться на 5%, імпорт - на 8%.
Однак при цьому дисбаланс зовнішньоекономічних операцій буде підсилюватися: дефіцит рахунку поточних операцій платіжного балансу досягне 10,3% ВВП.