Суд підтвердив права України на спірний пакет акцій "Уктатнафти"
Київський апеляційний госпсуд відмовив у задоволенні скарг компаній SeaGroup International PLC (США) і AmRuz Traiding AG (Швейцарія) на рішення госпсуду Києва, яким визнавалася незаконною купівля цими компаніями акцій "Укртатнафти".
Про це повідомив виконувач обов'язків міністра юстиції Євген Корнійчук, інформує агентство "Лігабізнесінформ" з посиланням на прес-секретаря в.о. голови Мін'юсту Олену Євтеєву.
"Після оголошення вердикту апеляційного суду рішення суду першої інстанції, яким фактично визнано, що акції "Укртатнафти" було відчужено неправомірно й вони мають бути повернуті емітенту, набуло законної сили", - сказав Корнійчук.
"Тепер, відповідно до чинного законодавства, акції мають бути повернуті на підприємство і продані чинним акціонерам або ж анульовані протягом року", - додав він.
"Мені відомо, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз" звернулася до емітента ("Укртатнафти") з проханням продати їй акції щодо яких була суперечка. Я сподіваюся, що емітент дотримається норм українського законодавства й "Нафтогаз" зможе придбати зазначені акції або ж вони будуть анульовані.", - зазначив Корнійчук.
Як відомо, наприкінці травня 2007 року було розповсюджено інформацію про списання з рахунків власника акцій "ІНГ Банк Україна" 18,3% акцій "Укртатнафти", які належали дружнім "Татнефті" компаніям Amruz Trading AG (Швейцарія) і Seagroup International Inc. (США) на користь "Нафтогазу України". "Татнафта" списання не визнає.
Восени 2007 року в результаті силового захоплення керівником Кременчуцького НПЗ став Павло Овчаренко, замість Сергія Глушка.
Після цього "Татнафта" припинила постачання нафти на завод. А вже в листопаді перший заступник генерального директора "Татнафти" Наіль Маганов сказав, що компанія, крім боротьби за НПЗ в міжнародних судах, також ставить за мету отримати оплату за 600 тис. тонн нафти, які "Татнафта" поставила на Кременчуцький НПЗ.
"Укртатнафта" створена 1994 року. Україна передала до статутного фонду компанії цілісний майновий комплекс АТ "Кременчукнафтооргсинтез", правонаступника Кременчуцького НПЗ. Внесок Татарстану: грошові внески, акції нафтовидобувних компаній.
Невеликий пакет НПЗ - близько 1% - належить українській групі "Приват", підконтрольній бізнесмену Ігорю Коломойському, інші акції - у НАК "Нафтогаз України", ще 18% є спірними.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"