Україна піднялася на 23 позиції в рейтингу легкості сплати податків
У рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes Україна зайняла 84 місце серед 190 країн.
Рейтинг складається щорічно Світовим банком спільно з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року, пише "Дело".
Як повідомляється, податкові системи оцінюються по 4 параметрам - загальна податкова ставка, час, який витрачається суб'єктами господарювання на сплату податків, кількість платежів, а з цього року ще і простота відшкодування ПДВ і коригування корпоративного податку (податку на прибуток).
У минулому році, коли рейтинг складався без урахування останнього показника, Україна опинилася на 107 місці, і якби не зміна методики, зараз була б на 111 місці.
Це означає, що ніяких поліпшень ні в частині податкового навантаження, ні в частині адміністрування у 2015 році не відбулося.
При цьому сусідня РФ опинилася на 45 місці, обійшовши інших сусідів України - Польщу (47 місце) і Угорщину (77 місце). Але найуспішніші сусіди - Грузія (22 місце) і Молдова (31 місце).
Загальне податкове навантаження вважається як відсоток комерційного прибутку, яка йде на основні податки у компанії середнього розміру, що не використовує податкові пільги.
Для України це 51,9%, при цьому середній показник по Східній Європі та Центральній Азії у 2015 році становив 34,2%, по світу - 40,6% (нижче на 0,1 п.п. в порівнянні з 2014 роком) . При цьому податок на прибуток обходиться в 8,7% (середнє значення по регіону - 12,7%), 43,1% - податки на заробітну плату (18,7% - в регіоні), 0,1% - інші податки ( середнє значення регіону - 2,8%).
Оскільки враховувалися дані лише 2015 року, показник загального податкового навантаження не враховує зниження єдиного соціального внеску з 41% до 22%, яке вступило в силу з 2016 року.
За словами Вікторії Тимошенко, керівника відділу непрямих податків PwC, в наступному році зниження ЄСВ може дати приріст приблизно на 10 позицій в рейтингу.
За показником кількості платежів Україна - одна з кращих в світі, їх всього 5, як і в Грузії.
Показник враховує кількість платіжок, створених для сплати податків. Краще, ніж у нас, лише в Арабських Еміратах, Катарі, Норвегії (по 4 платежі) і Гонконгу (3 платежі).
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"