Світові держсубсидії на вугілля, нафту та газ перевищили 500 мільярдів
Світові держсубсидії на здешевлення енергоресурсів у 2011 році збільшилися майже на третину та досягли 523 млрд доларів.
Про це йдеться у прогнозі світової енергетики, підготовленому Міжнародним енергетичним агентством, передає ZN.UA.
Як зазначається у прогнозі, витрати на підтримку відновлюваних джерел енергії за підсумками минулого року склали лише 88 млрд доларів - у шість разів менше, ніж на традиційні види палива: нафта, вугілля і газ.
Агентство прогнозує, що світовий попит на енергоресурси зросте більш ніж на третину за період до 2035 року, причому 60% цього зростання припаде на Китай, Індію та Близький Схід.
Споживання електроенергії, за оцінками експертів, буде зростати майже вдвічі швидше, ніж енергоспоживання в цілому. Приблизно одна третина нових генеруючих потужностей, які будуть побудовані до 2035 року, буде потрібна для заміни станцій, що виводяться з експлуатації.
До 2015 року відновлювані джерела посядуть друге місце у світі з вироблення електроенергії, а до 2035 року вони наблизяться до вугілля, основного джерела електроенергії у світі, вважають у МЕА.
"Тривале зростання гідроенергетики, швидкий розвиток вітрової та сонячної енергетики зміцнили позиції поновлюваних джерел в якості невід'ємної складової у структурі світової енергетики. Сонячна енергетика буде розвиватися інтенсивніше за інші напрямки відновлювальної енергетики", - наголошується в документі.
При цьому витрати на підтримку відновлюваної енергетики в 2035 році, за прогнозами МЕА, складуть 240 млрд доларів, тобто вдвічі менше, ніж субсидії на здешевлення викопних енергоресурсів за підсумками 2011 року.