Політикам не цікаві економічні проблеми України
Економічна частина Yalta European Strategy (YES) торкнулася питання вибору України між ЄС і Митним союзом.
Враховуючи складну ситуацію в Європі, гостям з СНД було легше переконувати Київ почати інтеграцію в Митний союз, пише "Комерсант-Україна".
При цьому, як виявилося, мало хто з присутніх знав, що необхідно робити Україні, щоб уникнути чергової економічної кризи.
Обговорення гострих політичних не позбавило учасників щорічних зустрічей в Ялті бажання звернути увагу на ризики кризи єврозони і перспектив її завершення.
І хоча серед доповідачів не знайшлося єврооптимістів, екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін вирішив дати жорстку оцінку.
"Наступний рік не буде кращим для економіки через боргову кризу. Якщо він буде більш гострим, ніж сьогодні, зростання виявиться нижчим", - заявив він.
Особливістю цьогорічної зустрічі на YES стала велика кількість гостей з пострадянського простору.
Їх участь вилилася в обговорення вигод і ризиків від створення ЗВТ між Україною та ЄС і від вступу країни до Митного союзу.
У той час як європейські чиновники говорили про проблеми України на шляху євроінтеграції, представники Митного союзу описували свої переваги.
Перший віце-прем'єр Казахстану Кайрат Келімбетов визнав, що європейська модель інтеграції найбільш оптимальна для України, однак думка, що "прокидаючись щоранку, ЄС думає про Україну", - згубна.
"Вважаю, що Україна не є пріоритетом для ЄС, в той час як для Митного союзу вона - пріоритет", - заявив Келімбетов.
Набагато рідше піднімалося питання ризиків і перспектив української економіки.
Решта учасників дискусій були менш оптимістичні щодо перспектив України.
За деякими розрахунками, криза буде "мучити українців" протягом ще 10 років, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.