Білорусь не бачить серйозних економічних ризиків до кінця року
Міністерство економіки Білорусі не бачить серйозних економічних ризиків до кінця 2012 року, не очікує повторення торішньої фінансової кризи і впевнене у виконанні річного прогнозу економічного зростання на рівні 5,0-5,5%.
Про це сказав міністр економіки Микола Снопков, пише Reuters.
В минулому році фінансова криза, що стала наслідком накачування економіки емісійними грошима напередодні президентських виборів, призвела до девальвації білоруського рубля на 65% та інфляції понад 100%.
Білорусія змогла стабілізувати ситуацію лише до кінця року за рахунок значних фінансових вливань з Росії.
"Наш прогноз полягає в тому, що досягнутий стійкий і збалансований стан білоруської економіки збережеться до кінця року. Якщо не виникне зовнішніх, незапланованих загроз, то цей стан збережеться", - сказав міністр.
За перший квартал 2012 року зростання ВВП становило 3% в порівнянні з майже 11% за перший квартал 2011 року.
Спочатку уряд планував збільшення ВВП в 2012 році на рівні 1,5%, але підвищило прогноз після того, як Лукашенко розкритикував песимістичні плани.
Ослаблення національної валюти призвело до зростання білоруського експорту.
За 2011 рік негативне сальдо білоруської торгівлі скоротилося на 70%.
Проте вже на початку цього року білоруські чиновники та експерти заговорили про те, що позитивний ефект від девальвації вичерпаний.
Тим не менш, Мінекономіки не очікує в зв'язку з цим падіння обсягів продажів у підприємств реального сектора.
"Ми проводимо щомісячне кон'юнктурне опитування підприємств, і воно показує, що рівень забезпеченості замовленнями абсолютно відповідає рівню 2010-2011 років", - сказав Снопков.
Щоб впоратися з кризою, уряд з початку року зменшив бюджетні витрати і посилив кредитну і грошову політику.
Головним завданням на 2012 рік влада називає зниження інфляції до рівня 19-23%.
"Ми вважаємо, що це (інфляція 19-23%) буде великий успіх. Ми не очікуємо, що інфляція буде нижче. Ми припускаємо, що середньомісячна інфляція буде на рівні 1,5% з деякими коливаннями", - сказав Снопков.
За три місяці 2012 року інфляція становила 5%.