США уникнуть дефолту, гривня встоїть - банкiри
США реалiзують намiчений план щодо уникнення технiчного дефолту, що захистить свiтовий валютний ринок вiд коливань, давши гривнi змогу зберегти стабільність.
Так вважають українськi банкiри, опитанi агентством "Iнтерфакс-Україна" в понедiлок.
"США будуть максимально використано всi законодавчi лазiвки, i останню дату голосування спробують вiдтягнути якнайдалi. Буде колосальна полiтична гра, сенс якої - хто бiльше виторгує. Але в результатi, максимально близько до дати Ч вони дiйдуть якоїсь згоди", - прогнозує начальник казначейського управлiння ПУМБу Антон Стадник.
За його оцiнкою, проблему з держборгом США занадто перебiльшено.
"Долар займає значущу частину золотовалютних резервiв усiх країн свiту, проте на тлi тривалої iнформацiйної вiйни нацiональнi банки не почали масово продавати цю валюту", - додав вiн.
"Уже нинi очевидно, що полiтичнi сили США готовi йти на компромiс, i процес його досягнення перебуває на завершальнiй стадiї. Ми не чекаємо на суттєвi коливання курсу гривня-долар цього тижня",. - сказав начальник аналiтичного вiддiлу "Альфа-Банку" Олексiй Блiнов.
"Вважаємо вкрай малоймовiрним дефолт США за їхнiми зобов'язаннями. Головним чином, тому що це матиме надзвичайно згубний вплив на всю свiтову економiку, враховуючи позицiю долара як основної резервної валюти, а також обсяг вкладень в американськi держпапери", - зазначив начальник вiддiлу аналiзу i дослiджень "Райффайзен Банку Аваль".
"Нiяких катастрофiчних наслiдкiв нi для свiтового фiнансового сектора, нi для фiнансового сектора України, як i передбачалося, не сталося. Всi побоювання населення України щодо дефолту в США виявилися безпiдставними, зате дали їжу для обговорення країнi, принаймнi до 2 серпня", - наголосив заступник голови правлiння банку "Фiнанси та Кредит" Сергiй Борисов.
Водночас президент Українського союзу промисловцiв i пiдприємцiв, радник президента України Анатолiй Кiнах вважає, що знайдене в США рiшення - не привiд розслаблятися для української влади, оскiльки стан економiки країни значною мiрою пов'язаний iз ситуацiєю на зовнiшнiх ринках, а державний борг i рiвень доларизацiї перебувають на високому рiвнi.
"Це, безумовно, позитивне рiшення, але жодним чином не привiд для України, яка має серйознi проблеми з держборгом, заспокоїтися", - зазначає вiн.