Україну очікує дефіцит доларів
Боргова криза в єврозоні призвела до значного скорочення припливу валюти в Україну.
Експерти вважають, що через це в червні-липні на ринку може сформуватися дефіцит валюти і НБУ змушений буде відновити продаж долара, пише видання "Дело".
На цьому тижні вітчизняний валютний ринок вийшов із двомісячного анабіозу.
Так, у вівторок ціна американської валюти на міжбанку зросла на 0,2% - до 7,938 грн./дол. Проте вже на наступний день вартість долара опустилася на 0,1% і стабілізувалася на рівні 7,925-7,935 грн./дол.
А у четвер Нацбанк вийшов не тільки з традиційним пропозицією на покупку долара але і з продажем, за курсом 7,9256 грн./дол. Такий крок регулятора надав підтримку курсу гривні.
Готівковий курс на легке хвилювання відреагував подорожчанням долара на 1 коп., до 7,93 (купівля) і 7,96 (продаж) грн./дол.
Незважаючи на мізерний обсяг коливань, ці події зуміли викликати занепокоєння серед населення і чутки про можливу девальвацію гривні.
Втім, ніхто з професійних учасників валютного ринку не поспішає говорити про зміну тренда і появу девальваційного тиску на гривню, а незначні коливання курсів на поточному тижні вони пояснюють збігом обставин.
"У понеділок, 31 травня, в США був вихідний, тому операції на міжбанку можна було укладати тільки з поставкою на наступний день. А через те, що на перші числа місяця припадає значна частина платежів за валютними кредитами, то попит на долари першого червня виявився завищеним. Однак вже в середу ситуація стабілізувалася, і зараз попит і пропозиція врівноважені", - говорить начальник управління дилінгу банку "Хрещатик" Валерій Доага.
Те, що гривня зараз не відчуває девальваційного тиску підтверджує і начальник управління фінансових ринків ІНГ Банк-Україна Андрій Потапов.
"Один день не показовий - зараз курс гривні стабільний і я не бачу передумов для здешевлення гривні", - відзначив він.
Разом з тим, на думку ряду аналітиків, на вітчизняному валютному ринку зараз зароджується нова тенденція.
Якщо протягом березня-квітня НБУ щодня викуповував від 20 до 120 млн. доларів надлишкової пропозиції валюти на міжбанку (всього за три місяці він скупив понад 3,4 млрд. доларів), то вже в червні ситуація може діаметрально змінитися.
"Цілком можливо, що Нацбанку в червні доведеться навіть змінити напрямок інтервенцій", - вважає економіст компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов.
Основні причини - стрімке скорочення припливу валюти в Україну і відхід інвесторів з фінансових ринків країн, що розвиваються.