У Азарова обіцяють відшкодувати облігаціями і торішній борг із ПДВ

Середа, 23 червня 2010, 21:00

Борг із відшкодування ПДВ, який утворився у 2009 році, в 2010 році буде погашатися лише ПДВ-облігаціями.

Про це заявив заступник міністра фінансів Андрій Кравець, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"У 2010 році у нас немає іншої можливості, крім як запропонувати облігації із заборгованості, яка виникла за часів минулого уряду", - сказав він.

За його словами, уряд обмежений у коштах: очікується велике навантаження на бюджет у зв'язку з погашенням та обслуговуванням державного боргу.

Реклама:

"Виходячи з реальних можливостей, ми пропонуємо зараз такий механізм. Ми зараз не можемо запропонувати іншого механізму", - підкреслив заступник міністра.

Ярошенко пояснив, що ПДВ-облігації будуть випускатися траншами.

"Будемо кількома траншами випускати ці ПДВ-облігації", - сказав він.

За його даними, перший транш випуску паперів може скласти 1-3 млрд. гривень.

Говорячи про прибутковість цього інструменту, глава Мінфіну висловив думку, що вона "перебуває на цілком ринковому рівні".

"Там формула спеціальна розраховується. Якщо за формулою порахувати (з урахуванням амортизації), то у нас виходить дохідність 14,5-15%", - сказав Ярошенко.

Міністр також відзначив, що це надзвичайно надійний інструмент з урахуванням того, що раніше заборгованість із відшкодування уряд взагалі не гасив.

"Це перевірений інструмент, який дозволяє розблокувати проблему відшкодування ПДВ, яка є сьогодні", - сказав він.

Як повідомлялося, уряд планує випустити п'ятирічні ОВДП для розрахунків з відшкодування ПДВ із номінальною прибутковістю 5,5% річних.

ОВДП будуть амортизаційними - раз на півроку за ним буде погашатися 10% основного боргу. Виплата купонного доходу також здійснюватиметься раз на півроку.

Українські підприємства до 17 червня подали заявки на відшкодування ПДВ держоблігаціями лише на 5,2 млрд. гривень, тоді як уряд розраховував розрахуватися за допомогою такого механізму на суму не менше 15 млрд. гривень.

Обмін заборгованості на облігації проводиться на добровільних підставах.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: