Українська правда

Бізнес підвищив оцінку інвестиційної привабливість України: на рівні "ковідного" періоду

Анастасія Жарикова — 15 грудня 2022, 14:52

Бізнес дещо покращив оцінки інвестиційної привабливості України в другому півріччі – Інтегральний показник Індексу інвестиційної привабливості повернувся до значень травня 2020 року та становить 2,48 балів.

Про це йдеться у результатах дослідження Європейської бізнес асоціації.

У ЮБА нагадали, щоу першій половині року Індекс впав на пів пункту до 2,17 балів з можливих 5.

У дослідженні зазначають, що оцінка поточного стану інвестклімату залишається найнижчою серед усіх компонентів Індексу:

  • 50% топ-менеджерів вважають інвестклімат скоріше несприятливим;
  • 37% вважають інвестклімат вкрай несприятливим (у першому півріччі – 53%);
  • 8% вважають інвестклімат нейтральним;
  • 5% – сприятливим.

Також порівняно з попереднім періодом дещо пом’якшилась оцінка піврічної динаміки інвестклімату – хоча 45% спостерігають негативну динаміку, 33% вважають, що діловий клімат не зазнав суттєвих змін, а 22% повідомляють про його поліпшення. 

Протягом наступних пів року 32% очікують подальшого погіршення ситуації, а 46% вважають, що інвестклімат не зазнає суттєвих змін. Ще 22% топ-менеджерів прогнозують покращення ситуації у першій половині 2023 року.

"Попри війну, 99% компаній Асоціації планують продовжувати працювати на ринку України у 2023 році, а 63% збираються інвестувати в Україну навіть у воєнний час. Водночас тільки 17% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну", – додають в ЄБА.

 
ЄБА

Повномасштабна військова агресія росії проти України залишається першою у переліку факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, на другому місці – атаки на українську енергосистему, на третьому – корупція. 

Крім цього, серед небагатьох позитивних змін керівники бізнесів найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, скасування мит і квот на український експорт та "транспортний безвіз" з ЄС.

Економічна правда

ЄБА бізнес компанії