Українська правда

Енергетичне співтовариство закликало створити в ОГТСУ власну наглядову раду

Анастасія Жарикова — 5 вересня 2022, 16:31

Секретаріат Енергетичного співтовариства, який брав участь у сертифікації Оператора ГТС України, висловив стурбованість щодо контролю Кабміну над ОГТСУ та за проведення корпоративної реформи в регуляторі. 

Про це йдеться в листі Секретаріату Енергетичного співтовариства до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля від 18 липня, який є в розпорядженні ЕП.

Організація нагадала, що у грудні 2019 року ОГТСУ було сертифіковано Національним енергетичним регулятором НКРЕКП з висновком Секретаріату Енергетичного співтовариства.

"Оцінка, зроблена в ході сертифікації охопила не лише ОГТСУ, а й його холдингову компанію "Магістральні газопроводи України", яка як єдиний акціонер жорстко контролює ОГТСУ. А у разі внесення змін до статуту МГУ після атестації органом, який здійснює повноваження власника акцій ОГТСУ є наглядова рада МГУ. 

У своєму висновку Секретаріат очікував, що наглядова рада МГУ виступатиме значною противагою будь-якому втручанню і покращить належне корпоративне управління, не в останню чергу тому, що більшість його членів вважаються незалежними. 

"Проте досвід останніх років і місяців показує, що це двошарове корпоративне управління не призвело до автономного та ефективного управління Оператора ГТС", – йдеться у листі Секретаріату.

Секретаріат повністю підтримує розроблений ОГТСУ план дій корпоративного управління через технічну допомогу Світового банку. План корпоративного управління ОЕСР був схвалений усіма сторонами на початку 2021 року.

"У рамках того процесу ми разом зі Світовим банком порадили призначити справді незалежну наглядову раду Оператора ГТС", – додали в Секретаріаті.

Також члени організації висловились за ліквідацію МГУ і підпорядкування ГТС Міністерству енергетики, а також створення наглядової ради та правління безпосередньо в ОГТСУ.

Нагадуємо:

Раніше заступник міністра енергетики Германа Галущенка Фарід Сафаров направив Наглядовій раді АТ "Магістральні газопроводи України", яка володіє 100% ОГТСУ, лист. У ньому чиновник закликає провести засідання 15 серпня та пропонує кандидатуру одного з заступників міністра енергетики – Миколу Колісника на посаду в. о. гендиректора ОГТСУ замість Сергія Макогона, який очолює компанію з 2019 року.

НАЗК направив голові Наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України" лист, в якому агентство попереджає про можливий конфлікт інтересів у Колісника. Агентство закликає з’ясувати, чи не призведе призначення Колісника до зазначених порушень.

Світовий банк закликав українську владу дотримуватися процедур корпоративного управління ОЕСР при призначенні гендиректора "Оператора ГТС України".

магістральні газопроводи корпорації ГТС Кабмін